Błędny nr uchwały w decyzji o usługach opiekuńczych

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: heiland

Napisano: 13 kwie 2018, 14:13

Bardzo proszę o pomoc.
W związku ze zmianą wysokości za 1 godzinę usług opiekuńczych zmieniła się uchwała w tej kwestii. W wydanej decyzji w podstawie prawnej pozostał stary numer uchwały dotychczasowej.Decyzja została wysłana do adresata CUO i jedna zostałą w aktach.
Proszę o pomoc i odpowiedź czy taki błąd można zmienić art. 113 kpa sprostowanie oczywistej omyłki? Jak prostujecie tego typu błędy?
max1
Praktykant
Posty: 20
Od: 08 lis 2017, 16:10


Napisano: 13 kwie 2018, 17:10

Niestety błędnej podstawy prawnej decyzji raczej nie można zmienić poprzez sprostowanie w trybie art. 113 Kpa.

Zobacz np. Wyrok SA w Gdańsku z dnia 9 czerwca 1999 r.(I SA/Gd 984/97): "Jednym z istotnych elementów decyzji administracyjnej w myśl art. 107 Kpa jest m.in. powołanie podstawy prawnej rozstrzygnięcia. Za rażące naruszenie prawa należy uznać zmianę podstawy prawnej decyzji administracyjnej w trybie sprostowania określonego w art. 113 Kpa. Nie podlegają bowiem sprostowaniu w omawianym trybie błędy i omyłki co do ustalenia obowiązującego prawa".

Albo: Wyrok II SA/Gd 155/11 z 01.06.2011 r. "Dokonanie sprostowania w decyzji jako "oczywistej omyłki" podstawy prawnej, jest naruszeniem przepisu art. 113 § 1 kpa, mającym istotny wpływ na wynik sprawy".

Pogadajcie ze swoim prawnikiem :roll:
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 194
Od: 01 lut 2018, 11:37


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]