Co jeśli kierownik OPS nie chciałby zobowiązać rodziny do al

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: heiland

Napisano: 23 maja 2018, 15:04

klient ubiega się o zasiłek. Rodzice mieszkający oddzielnie posiadają wysokie dochody - ojciec ok. 5000 zł neto, matka ok 3000 zł netto. Oczywiście - nie deklarują pomocy na rzecz syna.
Pierwsza myśl to wystąpienie do Sądu o zobowiązanie rodziców do alimentacji. Co jednak zrobić jeśli szefostwo OPS odmówiłoby skierowania takiego pisma? Jak wówczas zachować się zgodnie z własnym poczuciem odpowiedzialności i etyki? Opisać w wywiadzie, że wnioskuję o wystąpienie do Sądu? I co dalej? Sam takiego pisma nie mogę chyba wysłać. Jeśli zawnioskuję o to w wywiadzie i pismo nie zostanie skierowane to przyznawać pomoc klientowi czy odmawiać?
Xman
Referent
Posty: 236
Od: 14 gru 2017, 18:33


Napisano: 23 maja 2018, 21:38

U nas takie pisma podpisuje kierownik, więc bez jego podpisu nic nie zdziałamy.

Ciekawe czym kierownik argumentuje odmowę. Rodzice klienta to jacyś ważni ludzie czy znajomi? Może wydziedziczyli klienta za życia albo coś w tym stylu, o czym Ty nie wiesz, a np wie kierownik ;).
Ciężko doradzić, pogadałabym szczerze z kierownikiem jak wybrnąć z tej sytuacji. Jeśli sam wyślesz, możesz mieć problemy u kierownika ;), jeśli tylko opiszesz w wywiadzie a nic z tym nie zdziałasz, to potem ktoś będzie pytał, a czemu nie wystąpiliście, albo że nic nie ma ze sądu i też będziesz mieć kłopoty, nie tylko Ty ;).
Przyjaciółka
Stażysta
Posty: 91
Od: 19 paź 2016, 23:10


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]