RODO wniosek o udostępnienie danych

  
Strona 2 z 2    [ Posty: 18 ]

Moderator: heiland

Napisano: 13 cze 2018, 13:19

RODO i Amen. Jaka ustawa?
ttt
Referent
Posty: 242
Od: 10 paź 2017, 10:58


Napisano: 13 cze 2018, 13:55

no to jak ma wreszcie wyglądac ta podstawa prawna??
sylwia001
Praktykant
Posty: 43
Od: 06 lut 2015, 13:51

Napisano: 14 cze 2018, 12:05

PANNA
Praktykant
Posty: 27
Od: 09 mar 2017, 8:59

Napisano: 14 cze 2018, 12:14

Powołujemy się na rodo (wskazane wczesniej artykuły)i ustawę o pomocy społecznej ( bez zmian)
W nowej ustawie z maja o ochronie danych osobowych - NIC na ten temat nie ma
Panna żle podpowiadasz
DSZ
Stażysta
Posty: 70
Od: 08 mar 2017, 14:21

Napisano: 18 cze 2018, 8:53

nie chciała wprowadzić nikogo w błąd chciałam podać tylko namiary na ustawę o ochronie danych osobowych . Przepraszam jeśli wprowadziłam kogoś w błąd
PANNA
Praktykant
Posty: 27
Od: 09 mar 2017, 8:59

Napisano: 09 lip 2018, 10:19

Witam, co Państwo myślicie na temat występowania o udostępnienie danych osobowych osoby, która odmówiła udzielenia wywiadu środowiskowego cz. II. w świetle RODO? Czy art. 107, ust 1 i podawane we wniosku podst prawne, o których pisaliście wystarczą aby zgodnie z prawem uzyskać i przetwarzać dane tej osoby np poprzez wystąpienie o informacje o jej PESEL (no bo przecież na starcie znamy tylko nazwisko i adres, a czasem nawet i tego nie), wysokość dochodów itp... Pozdrawiam
małpka
Praktykant
Posty: 4
Od: 23 cze 2017, 13:09

Napisano: 10 lip 2018, 14:38

Nowa ustawa tylko wprowadza RODO, przepisy szczegółowe są w rodo - art.6
ulka2627
Praktykant
Posty: 5
Od: 01 cze 2017, 13:53

Napisano: 10 lip 2018, 15:23

Ok.... To może ujmę to inaczej bo chyba wyraziłam się niejasno. Art. 6 ust 1. lit c RODO: "przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze", więc rozumiem, że obowiązkiem prawnym GOPS/MOPS jest przeprowadzenie w związku z wnioskiem o przyznanie pomocy rodzinnego wywiadu środowiskowego środowiskowego zgodnie z art. 107 ust1 USTAWY O POMOCY SPOŁECZNEJ, prawda? I skoro mamy OBOWIĄZEK przeprowadzić taki wywiad u "osób, o których mowa w art. 103" to rozumiem, że możemy przetwarzać dane tych osób mimo, iż stanowczo nie wyrażają na to zgody. Czy moje rozumowanie jest właściwe? Czy jeśli pozyskam takie dane facet, który się na to nie zgodził (syn wnioskodawcy)wpakuje mnie do więzienia, czy niekoniecznie? :lol:
małpka
Praktykant
Posty: 4
Od: 23 cze 2017, 13:09

Poprzednia

  
Strona 2 z 2    [ Posty: 18 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron