13-14 października, 10-11 listopada, Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" ul. Korotyńskiego 13, Warszawa
04.10.2018, Warszawa

Wywiad z bezdomnym przebywającym na terenie innego ośrodka

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 16 lip 2018, 12:47

Witam. Zwróciłam sie do ościennego ośrodka o przeprowadzenie wywiadu z osobą bezdomną, przebywającą na ich terenie. Otrzymałam odpowiedż cytuję: że aktualizację wywidu środowiskowego z bezdomnym Panem X można przeprowadzić w momencie pobierania świadczenia na terenie gminy, czyli jednym słowy wywiad przeprowadzic zza biurka. Nie wiem jak to ugryść.
mch
Praktykant
Od: 15 wrz 2017, 11:46

Napisano: 16 lip 2018, 13:23

Proszę o poradę może ktoś miał taki przypadek.
mch
Praktykant

Napisano: 17 lip 2018, 9:16

Proszę poradzcie mądre głowy. Nadmieniam że ów osoba bezdomna nadal przebywa na terenie ościennnego ośrodka. Czy naprawdę nikt nie miał takiego przypadku i z życzliwością chciałby podzieć się podejściem do sprawy.
mch
Praktykant

Napisano: 17 lip 2018, 12:15

Rozumiem, że bezdomny jest "Twój" i chcesz przyznać pomoc. Zapewne wystąpiłaś z wnioskiem o przeprowadzenie wywiadu do Ośrodka na terenie którego przebywa klient. Łaski nie robią muszą zrobić wywiad w miejscu przebywania klienta (Ośrodek dla bezdomnych czy pustostan....). To dla twoich celów jest wywiad i ty wydajesz decyzję w tej sprawie. Zadzwoń porozmawiaj..... Jeśli to nie pomoże to jest jeszcze Delegatura, która nadzoruje pracę Ośrodków - tam też możesz zadzwonić i przedstawić sytuację o danym Ośrodku i ich pracownikach. To trochę skarga, ale jak nie da rady po dobroci...…………….
Jolaka
Praktykant
Od: 08 sty 2018, 16:29

Napisano: 17 lip 2018, 12:17

Wywiad środowiskowy przeprowadza się w miejscu przebywania klienta a nie w miejscu pobierania zasiłku.... Różne rzeczy się robi, ale dziwię się, że ONI napisali to na piśmie. Porażka.
Jolaka
Praktykant
Od: 08 sty 2018, 16:29

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]