Zasilek dla bezrobotnych i zasilek chorobowy

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: heiland

Napisano: 19 lip 2018, 15:52

Witam,
mam pytanie całkiem z innej beczki. Czy pobierając zasilek dla bezrobotnych można również pobierać zasilek chorobowy? W grę wchodzi ciąża. Z góry dziękuję za odpowiedź.
agnieszka2018
Praktykant
Posty: 7
Od: 20 lut 2018, 17:22


Napisano: 19 lip 2018, 20:21

ciąża to nie choroba i nie można jej tak traktować, więc co to za pytanie. czym innym jest ciąża i czym innym CHOROBA. każdy lekarz i prawnik to powie :lol:

co do choroby u bezrobotnych (powtarzam: zaświadczenie o ciąży nie ma tutaj nic do rzeczy!)

TAK
https://www.infor.pl/prawo/zasilki/zasi ... silek.html

Zwolnienie lekarskie bezrobotny powinien dostarczyć do urzędu pracy w ciągu 7 dni od daty jego wystawienia. Ale poinformować urząd o otrzymaniu takiego zaświadczenia ZUS ZLA powinien w ciągu 2 dni od daty jego wystawienia (ten termin obowiązuje od 10 września 2009r.).

co do ciąży u bezrobotnej, też TAK

Osoby bezrobotne, które czeka okres macierzyństwa, są uprzywilejowane w stosunku do pozostałych. Po pierwsze, kobieta w ciąży, będąca niezdolną do pracy nie zostanie skreślona z rejestru bezrobotnych nawet przy niezdolności do pracy dłuższej niż 90 dni. Po drugie, w przypadku urodzenia dziecka w trakcie pobierania zasiłku dla bezrobotnych bądź w ciągu miesiąca zakończenia jego pobierania, kobieta nadal może pobierać zasiłek. Okres jego pobierania zostanie przedłużony o czas, przez który przysługiwałby jej zasiłek macierzyński.
gcs1970
Praktykant
Posty: 11
Od: 08 lip 2018, 21:22


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]