13-14 października, 10-11 listopada, Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" ul. Korotyńskiego 13, Warszawa
04.10.2018, Warszawa

mieszkanka DPS otrzymała spadek - odpłatność

Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: heiland

Napisano: 03 sie 2018, 11:34

Witajcie kochani!
Mam sprawę nastepującej treści: kobieta w DPS,już 2 lata, wszystko formalnie załatwione itp. W czerwcu dostała w spadku pieniądze z lokaty po zmarłej matce. oczywiscie robie jej decyzje na zmiane odpłatności w z zwiazku z dochodem jednorazowym w kwocie 23 tys. i teraz sie zastanawiam jak to zrobic, zeby bylo dobrze i ladnie :) dochod uzyskala w czerwcu (koncowka miesiaca) wiec licze 12 miesiecy od tego czerwca, zmiana decyzji od lipca. za lipiec i sierpien juz zaplacilismy nasza wieksza czesc, podczas gdy decyzja zmieniajaca bedzie okreslac jej odpłatnośc na kwote 2900 (dotychczas 1500). czy robie decyzje zmieniajaca tylko opdplatnosc od lipoca, czy w tej deczyji mam napisac, ze za lipoiec i sierpien musi nam oddac? gdy nie napisze to i tak bedzie rozliczone przez DPS.
Celestia
Praktykant
Od: 11 kwie 2017, 12:30

Napisano: 06 sie 2018, 12:08

W mojej ocenie należy w pierwszej kolejności wydać decyzję dotyczącą jedynie zmiany odpłatności za pobyt w domu pomocy społecznej. Po otrzymaniu decyzji mieszkanka powinna zapłacić całą należną kwotę, również za lipiec i sierpień, natomiast z DPS-u powinniście otrzymać notę lub fakturę uznaniową. Jeżeli tak się nie stanie i klientka nie ureguluje swoich zobowiązań, wówczas należy wszcząć postępowanie w sprawie żądania zwrotu wniesionej przez OPS opłaty zastępczej, zgodnie z art 61 ust. 3 ustawy o pomocy społecznej.
konserwa
Praktykant
Od: 10 paź 2017, 13:16

Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]