Wniosek opiekuna prawnego do DPS - czy może???

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 16 sie 2018, 14:26

Wpłynął do nas wniosek od opiekuna prawnego osoby częściowo ubezwłasnowolnionej o skierowanie jej do DPS bez jej zgody. W załączeniu jest postanowienie pkt.3 Upoważnić kuratora adwokata .... do reprezentowania osoby częściowo ubezwłasnowolnionej.....i zarządu jej majątkiem. Czy ten zapis uprawnia kuratora o wnioskowanie do skierowania podopiecznej do DPS?
barbarinka
Praktykant
Posty: 17
Od: 31 maja 2017, 11:13


Napisano: 17 sie 2018, 8:29

Czy ktoś mi podpowie????????????
barbarinka
Praktykant
Posty: 17
Od: 31 maja 2017, 11:13

Napisano: 17 sie 2018, 8:52

Rozumiem, że to postanowienie, które jest załączone dotyczy ustanowienia osoby kuratorem? Zgodnie z art. 156 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego opiekun we wszystkich ważniejszych sprawach dotyczących podopiecznego musi mieć zgodę sądu rodzinnego na dokonanie czynności. Umieszczenie w domu pomocy społecznej jest jedną z tych czynności, które wymagają zgody sądu.
BabaYaga79
Praktykant
Posty: 1
Od: 28 cze 2018, 14:57


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron