Dożywianie cudzoziemiec-Ukrainiec

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: heiland

Napisano: 27 sie 2018, 13:42

Witam, mam cudzoziemca - Ukrainiec,-który złożył podanie o dożywianie dzieci w szkole. Pan od 3 lat przebywa w Polce i tu pracuje oraz ma kartę stałego pobytu. Żona z dziećmi przyjechała 2 tyg. temu i nie mają jeszcze żadnych dokumentów, oprócz nadanego nr PESEL. Zastanawiam się , czy w takiej sytuacji mogę przyznać dożywianie dla tych dzieci? dzieci są już zapisane do szkoły wiec myślę,że chyba tak ale chce się upewnić...
Monia86
Praktykant
Posty: 19
Od: 29 sie 2017, 8:06


Napisano: 27 sie 2018, 14:58

moim zdaniem nie możesz do momentu otrzymania przez każdego osobno dokumentów zgodnie z art. 5 uops tj. cudzoziemcom mającym miejsce zamieszkania i przebywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej:
a) na podstawie zezwolenia na pobyt stały, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej, zezwolenia na pobyt czasowy udzielonego w związku z okolicznością, o której mowa w art. 159 ust. 1 pkt 1 lit. c lub d lub w art. 186 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach (Dz. U. z 2017 r. poz. 2206 i 2282 oraz z 2018 r. poz. 107, 138 i 771), lub w związku z uzyskaniem w Rzeczypospolitej Polskiej statusu uchodźcy lub ochrony uzupełniającej,
b) w związku z uzyskaniem w Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pobyt ze względów humanitarnych lub zgody na pobyt tolerowany - w formie schronienia, posiłku, niezbędnego ubrania oraz zasiłku celowego;
Jan
Praktykant
Posty: 1
Od: 27 sie 2018, 14:53


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron