POMOC_wstrzymanie_zasiłku_stałego!!!

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: heiland

Napisano: 12 wrz 2018, 10:10

Witam
Proszę o pomoc w następującej sprawie:
Pan X posiada zasiłek stały. Zasiłek, ze względu na jego chorobę (choroba psychiczna), jest pobierany na upoważnienie siostry, która opiekuję się nim. Pan X od dłuższego czasu nie przebywa na terenia gminy, nie wiadomo obecnie gdzie przebywa. Siostra zgłosiła sprawę na Policji. Policja sprawdziła, że Pan X został wylegitymowany w innych miastach. Do tej pory Pana X nie ma w swoim miejscu zamieszkania. Dodatkowo muszę umówić się na wywiad - aktualizacja plus zmiana kwoty zasiłku stałego ze względu na zmianę kryterium (X 2018).
Posiadam oświadczenie siostry na temat tej sytuacji.
Pytanie: Czy mogę wtrzymać wypłatę zasiłku stałego (odmowa??), jeżeli Pana X nie ma na terenie gminy, nie wiadomo gdzie przebywa? Czy oświadczenie siostry oraz notatka służbowa będzie podstawą do wydania (ewentualnie) decyzji, czy muszę mieć jeszcze inne dokumenty?
Asik81
Praktykant
Posty: 2
Od: 12 wrz 2018, 9:46


Napisano: 12 wrz 2018, 11:11

myślę, że nie. powinnaś mieć jeszcze próby wywiadu aktualizacyjnego, wezwanie wysłane do niego o umówienie się na wywiad i dopiero wtedy możesz wstrzymywać. To że siostra pobierała jego pieniądze z upoważnienia nie daje jej pełnomocnictwa do postępowania w jego sprawie
Agniecha2
Referent
Posty: 489
Od: 22 mar 2016, 16:54


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]