Sytuacja ostateczna : wgląd w konto klienta.

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: heiland

Napisano: 01 paź 2018, 14:00

Czy ktos mial taką sprawę? Mamy trudnego klienta. Sytuacja jest taka, ze jesli dobrowolnie nie przyniesie wyciągu z konta bankowego, to kierowniczka rozważy prokuratora. I pytanie : czy klient musi być wcześniej poinformowany, że poproszono prokuratora o wgląd w jego konto? Pytam, bo co, jeśli się okaże że klient jest czysty. A czy często się zdarza, że prokurator odmawia na prośbę Mopru?
Mirabelka
Stażysta
Posty: 124
Od: 19 cze 2017, 16:34


Napisano: 01 paź 2018, 14:24

Po co się w to bawić.Art.107 ust.5b określa jasno co wymagamy. Nie dostarczy odmowa pomocy.
ttt
Referent
Posty: 361
Od: 10 paź 2017, 10:58

Napisano: 01 paź 2018, 17:21

Ok, ale tu jest przesłanka ( niestety tylko przesłanka), ze od pewnego czasu ukrywał dochody korzystając z pomocy.
Mirabelka
Stażysta
Posty: 124
Od: 19 cze 2017, 16:34

Napisano: 01 paź 2018, 17:50

Jeśli masz wątpliwości, to zażądaj od niego na piśmie, że na podstawie art... ma dostarczyć wyciąg z konta za okres, w terminie... jeśli tego nie uczyni, składacie do prokuratury z podejrzeniem.... Jeśli nie doniesie, to składacie. Jeśli jest czysty a Wy go niesłusznie podejrzewaliście to macie niewielki kłopot, ale jeśli to Wy mieliście rację, to On ma poważny kłopot.
Nie wiem czy banki dają bezpłatnie wyciągi na żądanie klienta, większość zrezygnowało z wysyłki. Obecnie większość ma wyciągi elektroniczne bez podpisu, a te łatwo cwaniakom podrobić np w zwykłym programie komputerowym ;).
Pracujący na czarno nie dostają wypłaty na konto, bo fiskus by się szybko zorientował nie tylko, że dany klient pracuje w ten sposób, ale bardzo łatwo namierzyłby taki zakład pracy, dlatego szefowie w takich miejscach dają pieniądze do ręki i tego niestety nie udowodnisz. Tego na koncie nie będzie, bo obie strony boją się ryzykować, jedynie co możesz zobaczyć, na co idą wydatki.

My nigdy nie musieliśmy z tego korzystać, nigdy nie prosiliśmy o wyciągi, bo nie było ku temu powodu, tym bardziej że nie jest to konieczny dokument. Ludzie mogą mieć np dwa konta w różnych bankach, nam podać jedno do świadczeń i z niego opłacać rachunki, a z drugiego korzystać do woli ;), nie sposób prześwietlać każdego klienta OPS, ludzie wtedy nie zakładali by kont, albo je likwidowali.
Przyjaciółka
Stażysta
Posty: 66
Od: 19 paź 2016, 23:10

Napisano: 01 paź 2018, 18:06

Rozumiem. A jeśli chodzi o widoczne na koncie wydatki, to nasz prawnik mowi, ze klient ma prawo zamazac wszelkie nazwiska, adresy, bo to sa dane wrazliwe. Więc np. jak osoba prywatna przelala kase, to mozna zamazac jej dane, tylko suma musi pozostac.
Mirabelka
Stażysta
Posty: 124
Od: 19 cze 2017, 16:34

Napisano: 01 paź 2018, 18:30

Dokładnie tak, dodatkowo widać wyraźnie czy to jest wpłata czy wypłata.
Przyjaciółka
Stażysta
Posty: 66
Od: 19 paź 2016, 23:10


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]