zasiłek stały a aktualizacja wywiadu

Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: heiland

Napisano: 15 paź 2018, 20:06

Witam,

Mam następujące pytanie: Ośrodki Pomocy Społecznej zwracają się do nas do DPS w związku z wejściem w życie rozporządzenia w sprawie nowych kryteriów dochodowych i kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej o przeprowadzenie aktualizacji wywiadu cz. IV w sprawie zasiłków stałych i oczywiście zdania przez ośrodki na ten temat są podzielone. Niektóre opsy życzą sobie abyśmy w aktualizacji, jeżeli ktoś ma podkreślam już przyznany dec. administracyjną bezterminowo z.stały i pielęgnacyjny wykazywali w dochodzie tylko 153 zł, niektórzy 0,00 zł a niektórzy 634 zł. Proszę mi powiedzieć jak to w końcu powinno być. Według mojej wiedzy powinniśmy pisać tak jak jest zaznaczone w kwestionariuszu, tj. pkt 9,,dotychczas otrzymywane świadczenia na podstawie ostatniej decyzji" czyli powinniśmy wykazać z. stały oraz pielęgnacyjny a w pkt 10 gdzie należy wpisać,,aktualną łączną wys. dochodu" powinniśmy wykazać 634 zł (jeżeli ma stały i pielęgnacyjny) bo tak nas obligują decyzje, które mieszkaniec ma już wydane przez ośrodki bezterminowo, taki faktycznie jest dochód mieszkańca, nie możemy go ,,ukryć". OPS zmienia tylko wysokość zasiłku a nie przyznaje go od nowa, tak jak to niektórzy praktykują. My robimy aktualizację wywiadu na podstawie dokumentacji jaką mieszkaniec posiada a już przeliczeniem wys. zasiłku zgodnie z art. 37 ust. 2 pkt 1 zajmuje się ośrodek. Proszę o podpowiedź jak to naprawdę powinno wyglądać, bo jak na razie to co ośrodek to inne przepisy. Z góry dziękuję za pomoc.
pr.socjalny
Praktykant
Od: 13 lut 2018, 14:21

Napisano: 16 paź 2018, 8:16

jeśli ma zasiłek stały- to go wykazujesz- natomiast w dochodzie nie uwzględniasz zasiłków stałych- w opisie sytuacji natomiast możesz napisać,że strona utrzymuje się z zasiłku z pomocy społecznej i innego dochodu nie posiada
mamala
Stażysta
Od: 24 lut 2017, 9:47

Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]