czy zmienic stały od listopada?

  
Strona 1 z 3    [ Posty: 25 ]

Moderator: heiland

Napisano: 16 paź 2018, 9:23

Hej,
W październiku zmieniamy stałe bo zmiana kryterium, ale czy w związku ze zmiana wysokości zasiłku pielęgnacyjnego zmieniacie od listopada wysokość zasiłku stałego, czy nie bo nie przekracza 10%?
Ja na decyzji październikowej chcę zrobić zmianę i od października i od listopada, jednak są głosy żeby nie zmieniać od listopada bo nie przekracza 10%.
magda12345
Praktykant
Posty: 44
Od: 08 lut 2017, 12:18


Napisano: 16 paź 2018, 9:33

W listopadzie zasiłek pielęgnacyjny dopiero BĘDZIE WYPŁACONY, więc jak chcesz zmienić stały od listopada?? Co najwyżej w grudniu z dochodami za listopad.
Solitudo cordis,
Solitudo animae
Ojciec76
VIP
Posty: 1155
Od: 09 gru 2010, 9:31
warmia, mazury

Napisano: 16 paź 2018, 10:38

dokładnie, ale i tak nie będzie zmieniamy bo zmiana nie przekracza 10%
Agniecha2
Referent
Posty: 454
Od: 22 mar 2016, 16:54

Napisano: 16 paź 2018, 10:46

Zmiana na korzyść strony??
Solitudo cordis,
Solitudo animae
Ojciec76
VIP
Posty: 1155
Od: 09 gru 2010, 9:31
warmia, mazury

Napisano: 16 paź 2018, 11:12

:? Korzyść? Przecież gdy wzrośnie pielęgnacyjny, musiałbyś zmniejszyć stały...
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 162
Od: 01 lut 2018, 11:37

Napisano: 16 paź 2018, 11:42

czyli jak? nie zmieniać wcale?
ok, to jeżeli klient w styczniu złoży na opał to nie kwalifikuje się bo przekracza dochód?
magda12345
Praktykant
Posty: 44
Od: 08 lut 2017, 12:18

Napisano: 16 paź 2018, 11:46

Jeszcze nie ogarniałem dogłębnie tego tematu, ale chyba będzie tak jak piszesz...
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 162
Od: 01 lut 2018, 11:37

Napisano: 16 paź 2018, 11:56

czyli ze zmieniamy od listopada?
magda12345
Praktykant
Posty: 44
Od: 08 lut 2017, 12:18

Napisano: 16 paź 2018, 12:56

No właśnie raczej nie widzę podstaw do zmiany: żadne "nasze przepisy" nie ulegają zmianie, 10% nie przekroczy, ewentualna zmiana stałego korzyści stronie też nie przyniesie... Ale jeszcze będę drążył temat :geek:
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 162
Od: 01 lut 2018, 11:37

Napisano: 16 paź 2018, 13:03

U nas robimy w grudniu wywiad(aktualizację), bo nastąpiła zmiana dochodu od listopada, decyzji jednak nie zmieniam, tylko adnotacja w wywiadzie, że zgodnie z Art. 106. 3a. Zmiana dochodu osoby samotnie gospodarującej lub rodziny w okresie pobierania świadczenia pieniężnego nie wpływa na wysokość świadczenia pieniężnego, jeżeli kwota zmiany nie przekroczyła 10% odpowiednio kryterium dochodowego osoby samotnie gospodarującej lub kryterium dochodowego na osobę w rodzinie. I sprawę zamykamy.
walek
Stażysta
Posty: 121
Od: 29 paź 2007, 13:05

Następna

  
Strona 1 z 3    [ Posty: 25 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]