Który art. z KPA w decyzji przyznającej świadczenie kierowni

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 14 ]

Moderator: heiland

Napisano: 31 paź 2018, 10:26

Jeżeli ktoś wie to bardzo proszę o podanie art. z KPA w podstawie decyzji, którą podpisuje Wójt/Burmistrz przyznającej kierownikowi OPS świadczenie.
Czy to będzie Art. 24. § 1 pkt 1 kpa ?
pawel.w
Referent
Posty: 209
Od: 20 mar 2017, 9:22


Napisano: 31 paź 2018, 10:40

Może nic nie trzeba pisać.Kierownik działa z upoważnienia Wójta/Burmistrza.Pominąć sformułowanie ,,dzialajac z up.....i od razu na podst. art......No i Wójt/Burmistrz podpisuje decyzję.
ttt
Referent
Posty: 361
Od: 10 paź 2017, 10:58

Napisano: 31 paź 2018, 11:28

Ok. dzięki.
Przy 500+ można podać art. 2 pkt 11 ustawy
pawel.w
Referent
Posty: 209
Od: 20 mar 2017, 9:22

Napisano: 31 paź 2018, 13:58

pawel.w pisze:Jeżeli ktoś wie to bardzo proszę o podanie art. z KPA w podstawie decyzji, którą podpisuje Wójt/Burmistrz przyznającej kierownikowi OPS świadczenie.
Czy to będzie Art. 24. § 1 pkt 1 kpa ?


Jesteśmy w dziale pomoc społeczna. O ile dobrze zrozumiałem kierownik OPS ma dostać świadczenie z pomocy społecznej? Jeśli tak, to niestety Wójt nie może podpisać takiej decyzji - trzeba wyznaczyć inny organ i robi to SKO. Wójt nie może podpisywać decyzji z pomocy społecznej mimo, że upoważnia kierownika. Ustawa nie daje Wójtowi do tego prawa - nakazuje jedynie wyznaczyć osobę upoważnioną. Ma to swoje głębokie uzasadnienie, żeby utrudnić (nie: uniemożliwić) przekupywanie mieszkańców przez polityka, którym jest Wójt.

W sprawach świadczeń rodzinnych, wychowawczych itp. Wójt może podpisać decyzję, bo jest w pierwszym rzędzie powołany do tego z ustaw. W ustawie o pomocy społecznej nie ma zapisu, że Wojt/Burmistrz/Prezydent prowadzi postępowania i wydaje decyzje administracyjne w indywidualnych sprawach z zakresu pomocy społecznej.
S. Nitecki w komentarzu do naszej ustawy też pisze, że wójt jest w praktyce wyłączony z procesu wydawania decyzji z zakresu pomocy społecznej: musi upoważnić kierownika OPS, może upoważnić inną osobę ale tylko na wniosek kierownika (nie może więc sam podjąć decyzji kto poza kierownikiem może podpisywać decyzje), a samemu nie może takich decyzji podpisywać.
jakobos
Stażysta
Posty: 122
Od: 30 maja 2007, 17:28
zamieszkuję bez zamiaru pobytu :), Polska

Napisano: 02 lis 2018, 9:24

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
Obecnie chodzi mi głównie o 500+ ale muszę przyznać
że nie miałem wiedzy o tym,że z pomocy społecznej nie może podpisać.
Oby nie musiał podpisywać. Człowiek uczy się całe życie.
pawel.w
Referent
Posty: 209
Od: 20 mar 2017, 9:22

Napisano: 06 lis 2018, 16:40

od kiedy wchodzi w życie j.t.Dz.U z 2018r.,poz.2096?
Fraszka
Praktykant
Posty: 23
Od: 10 sie 2018, 9:03

Napisano: 06 lis 2018, 16:41

nie napisałam że chodzi o KPA
Fraszka
Praktykant
Posty: 23
Od: 10 sie 2018, 9:03

Napisano: 07 lis 2018, 9:05

Fraszka pisze:od kiedy wchodzi w życie j.t.Dz.U z 2018r.,poz.2096?

od 05 listopada br.
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 162
Od: 01 lut 2018, 11:37

Napisano: 07 lis 2018, 9:25

a nie 14 dni od dnia ogłoszenia? - a ogłoszone zostało 5 listopada
mamala
Stażysta
Posty: 189
Od: 24 lut 2017, 9:47

Napisano: 07 lis 2018, 9:28

czyli od 5.11 -dzięki
Fraszka
Praktykant
Posty: 23
Od: 10 sie 2018, 9:03

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 14 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]