pobyt w DPS - spadek, odpłatność

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: heiland

Napisano: 15 lis 2018, 10:19

Otrzymałam pismo i wywiad z DPS z prośbą o przeliczenie odpłatności, ponieważ na rachunek bankowy klientki umieszczonej w DPS wpłynął spadek w kwocie 61 900 zł w dniu 22.10.2018r. Postanowienie Sądu z 24 maja 2018r. Klientka ma swoje świadczenie emerytalne w kwocie 1095,37 zł x 70% = 766,76 zł - taka była odpłatność klientki za DPS. W związku z tym, że jednorazowy dochód przekroczył itd... Po podzieleniu na 12 miesięcy wychodzi 5 158,33 zł. Ale nie wiem od kiedy wliczać ten dochód? Od dnia wpłynięcia pieniędzy na konto, czy daty postanowienia? I jak to dalej liczyć? Bo rozumiem, że przez 12 miesięcy klientka musi sama ponosić odpłatność.
magnolia231
Praktykant
Posty: 33
Od: 15 mar 2017, 15:31


Napisano: 15 lis 2018, 12:22

Zawsze liczymy coś co faktycznie ktoś otrzymał(wziął do ręki nie na papierze).
ttt
Referent
Posty: 393
Od: 10 paź 2017, 10:58

Napisano: 15 lis 2018, 12:29

art.8 ust.11 ustawy
ttt
Referent
Posty: 393
Od: 10 paź 2017, 10:58

Napisano: 22 lis 2018, 10:03

Kochani, a czy dysponuje ktoś wzorem takiej decyzji?
magnolia231
Praktykant
Posty: 33
Od: 15 mar 2017, 15:31

Napisano: 22 lis 2018, 11:41

Pomogę wieczorem albo jutro.
ttt
Referent
Posty: 393
Od: 10 paź 2017, 10:58

Napisano: 22 lis 2018, 14:22

Będę bardzo wdzięczna :D
magnolia231
Praktykant
Posty: 33
Od: 15 mar 2017, 15:31

Napisano: 22 lis 2018, 19:49

podstawa,
Działając z upow.....na podstawie art.163 KPA (j.t.Dz.U.z..........)w zw. z art.8 ust.11,art.59 ust.1,art.60 ust.1 i 2pkt.2,art.61 ust.1pkt.1,ust.2pkt.1,art.62ust.1pkt.1,art.106 ust.5 i art.109 ustawy z dnia 12 marca 2004r.o pomocy spolecznej............
orzekam
zmienic decyzję dyr.GOPS.znak:...z dnia ustalającą odpłatność za pobyt w DPS.P....zam........i decyzję ją zmieniające(wymieniasz inne,które są)
-od dnia np.01.11.2018r.do dnia 30.11.2019r.ustalam odpłatność za pobyt w DPS w wysokości (tu pełna wysokość oksztu za DPS).
-od dnia np.01.11.2018r.do dnia 30.11.2019r.zobowiązuję do wnoszenia opłat za pobyt Domu P...........zam.... w wysokości ( tu pełna wysokość kosztu za DPS.) zł miesięcznie do kasy lub na rachunek bankowy DPS w......w terminie do dnia........kazdego miesiąca.
ttt
Referent
Posty: 393
Od: 10 paź 2017, 10:58

Napisano: 22 lis 2018, 20:08

uzasadnienie
( tu piszesz co tam piszecie w uzasadnieniu kazdej decyzji w dec. dot. dps) a dalej w uzasadnieniu
Na podst.przeprowadzonego postępowania administracyjnego ustalono,że w dniu .....roku Pani.........zam.......została umieszczona w DPS w.......w okresie pobytu w DPS.tj. w dniu....2018r.uzyskała Pani dochód jednorazowy w kwocie ( tu cała kwota,którą dostała)zł, przekraczający pięciokrotnie kryterium dochodowe osoby samotnie gospodarującej,tj.701,00 zł.Zgodnie z art.8 ust.11 kwotę tego dochodu rozlicza się w równych częściach na 12 kolejnych miesięcy, poczynając od miesiąca, w którym dochód został wypłacony.
Zmiana dochodu mieszkańca Domu-PANI...........powoduje,że jest ona w stanie w pełni pokryć miesięczny koszt utrzymania w DPS od chwili uzyskania dochodu,dlatego orzeczono jak w sentencji.
pouczenie- jak w każdej decyzji

Tyle.Spij spokojnie a czasem pomóż komuś innemu.
ttt
Referent
Posty: 393
Od: 10 paź 2017, 10:58

Napisano: 26 lis 2018, 13:40

Dziękuję serdecznie :D
magnolia231
Praktykant
Posty: 33
Od: 15 mar 2017, 15:31


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]