podstawa prawna - posiłek w szkole i w domu

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 04 sty 2019, 13:27

Witam
Czy taka podstawa prawna do posiłków będzie dobra? Chodzi mi głównie o art. z ustawy o pomocy społecznej - czy o czymś nie zapomniałam? Jak to u Was wygląda?

Na podstawie
art.104, art. 127a, art.130 § 4 Kodeksu postępowania administracyjnego (tekst jednolity Dz.U. z 2018 r. poz.2096 z późn. zm.),
art.7 pkt 1, 6, 9, art.17 ust.1 pkt 14, art.48b ust. 2 i ust. 3, art.102 ust.1, art.106 ust.1 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (tekst jednolity Dz.U. z 2018 r. poz. 1508 z późn. zm.),
Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 lipca 2018 r. w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej (Dz.U. z 2018 r. poz. 1358),
w związku z uchwałą Rady Ministrów nr 140 z dnia 15 października 2018 r. w sprawie ustanowienia wieloletniego rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu" na lata 2019-2023 (M.P. z 2018 r. poz. 1007)
ooopppsss
Praktykant
Posty: 7
Od: 20 kwie 2017, 8:19


Napisano: 04 sty 2019, 14:21

Możesz ewentualnie dodać:
*art. 18 ust. 1 pkt 6 - Do zadań zleconych z zakresu administracji rządowej realizowanych przez gminę należy realizacja zadań wynikających z rządowych programów pomocy społecznej, mających na celu ochronę poziomu życia osób, rodzin i grup społecznych oraz rozwój specjalistycznego wsparcia.
* Art. 109 - Osoby i rodziny korzystające ze świadczeń z pomocy społecznej są obowiązane niezwłocznie poinformować organ, który przyznał świadczenie, o każdej zmianie w ich sytuacji osobistej, dochodowej i majątkowej, która wiąże się z podstawą do przyznania świadczeń.
* Art. 110 ust. 7 - Wójt (burmistrz, prezydent miasta) udziela kierownikowi ośrodka pomocy społecznej upoważnienia o wydawania decyzji administracyjnych w indywidualnych sprawach z zakresu pomocy społecznej należących do właściwości gminy.
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 217
Od: 01 lut 2018, 11:37

Napisano: 07 sty 2019, 9:34

Czyli to kierownik ośrodka musi dostać upoważnienie od burmistrza. Ale z tego co rozumiem może ono być przyznawane indywidualnie.
Alverdia_2158
Praktykant
Posty: 10
Od: 20 lis 2018, 8:03

Napisano: 19 sty 2019, 23:22

Oj a co z uchwałami trzeba dopisać
barkaz
Praktykant
Posty: 3
Od: 04 maja 2016, 7:24

Napisano: 20 sty 2019, 12:06

Wydaje mi się, że nie jest potrzebne i wystarczy to upoaznienie do wydawania decyzji w sprawie pomocy spolecznej....

Czy w orzeczeniu decyzji zwalniacie że zwrotu za posiłki osoby powyżej 100% ???
blankaA
Praktykant
Posty: 44
Od: 12 wrz 2017, 15:52


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]