Zmiana finansowania placówek opiekuńczo wychowawczych

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 22 sie 2011, 21:03


Czy w związku z ustawą o pieczy zastępczej zmieniają się zasady finansowania placówek opiekuńczo wychowawczych wsparcia dziennego. Sytuacja wygląda w sposób następujący -jako placówka opiekuńczo wychowawcza wsparcia dziennego jesteśmy finansowani przez powiat obecnie powiat twierdzi, że w kontekście nowej ustawy nie musi nas finansować a placówka ma podlegać pod urząd miasta. Oczywiście miasto nie kwapi się aby nas finansować. Czy ktoś z was spotkał się z podobną sytuacją? Czy wiecie gdzie można znaleźć podstawę prawna mówiąca o zmianie finansowania placówki w kontekście nowej ustawy? Bardzo proszę o pomoc.
~alk


Napisano: 22 sie 2011, 21:29

Od 1 stycznia 2012 roku nie ma już placówek opiekuńczo - wychowawczych typu wsparcia dziennego. Pojawiają się placówki wsparcia dziennego, których prowadzenie jest zadaniem własnym gminy (art. 176 pkt. 3 lit. c). Gmina w ramach programów wspierania rodziny może uruchomić i prowadzić placówki wsparcia dziennego. Czy musi??? - nie musi !!!
~jolka

Napisano: 22 sie 2011, 21:51

Czyli jeśli pracujemy w mieście a byliśmy finansowaniu przez powiat to teraz powinno finansować nas miasto czy dobrze rozumiem?
~alk

Napisano: 22 sie 2011, 22:38

może skarbie nie powinno :)
~.

Napisano: 22 sie 2011, 23:11

podsumowując od 1 stycznia wiele placówek przestanie istnieć ponieważ miast i gminy nie zachcą finansować placówek które były prowadzone przez powiaty
~alk

Napisano: 23 sie 2011, 0:09

ano
~.

Napisano: 23 sie 2011, 10:39

Otóż to.Nic nie muszą.Zatem zostaną pozamykane.
~ve

Napisano: 23 sie 2011, 11:14

zgadza się
~\\\\\\\'


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]