Ośrodki dla dzieci z autyzmem.Prosze o pomoc!

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 21 sie 2013, 15:41

Moja siostra wychowuje niepełnosprawne dziecko z autyzmem. Opiekuje się nim sama i właściwie nie może liczyć na wsparcie nikogo. Chora córka ma już 16 lat i stwarza coraz większe problemy. Fizycznie rozwija się prawidłowo, jest silna, często zaczyna już bić swoją matkę. Boję się, że jeszcze trochę siostra nie poradzi sobie z jej wychowaniem.
Proszę podpowiedzieć czy istnieje możliwość umieszczenia dziecka chorego na autyzm w ośrodku szkolno-terapeutyczno-opiekuńczym? Jak wyglądają procedury przyjęcia. Czy są to ośrodki odpłatne? Czy możecie Państwo polecić jakiś ośrodek dla dzieci autystycznych.
Jak do tej pory siostra wzbrania się od podjęcia takiej decyzji ale sama ma już 50 lat, nie ma możliwości zając się nawet sobą, żeby się leczyć. Może przecież wystąpić taka sytuacja, że będzie zmuszona np. iść na dłużej do szpitala i wówczas i tak nie będzie miał się kto zając chorą córką Dzieci zdrowe siostry mają swoje rodziny i mieszkają daleko i nie podejmą się opiekowania ich chorej siostry.
Jeśli ktoś wie na temat przyjęć do ośrodków dla dzieci z autyzmem proszę o pomoc.
~Basia


Napisano: 22 sie 2013, 14:42

Basiu, chyba chodzi Tobie o placówki łączące szkołę i internat. O potrzebie kształcenia w takich placówkach decydują Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne. Z Twojego postu nie wynika jakie są rzeczywiste potrzeby dziecka. Pewne jest jednak, że placówki opiekuńczo-wychowawcze w systemie pomocy społecznej nie będą w tej opisanej przez Ciebie sytuacji odpowiednie.
Być może rozwiązaniem byłby Zakład Opieki Leczniczej (ZOL). Mają swoje forum na tej stronie. Może lepiej tam przekleić post.
~etatysta


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]