Tymczasowy pobyt w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 26 kwie 2018, 15:44

Witam. Co dokładniej znaczy "tymczasowy" pobyt z artykułu 26 ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich? Czy sąd przeważnie w takich wypadkach "zwalnia" osobę z ośrodka z dniem ukończenia 18 lat, czy preferuje dłuższe rozwiązania będac tam umieszczonym za nie chodzenie do szkoły?
klas321
Praktykant
Posty: 1
Od: 26 kwie 2018, 15:42


Napisano: 09 sty 2019, 17:41

Witam,
można powiedzieć, że każdy pobyt jest pobytem tymczasowym, ponieważ gdy po umieszczeniu w MOW, sytuacja młodego człowieka się diametralnie poprawi w ciągu np. min. 6 i więcej miesięcy to zawsze jest możliwe rozważenie przez sąd zakończenie pobytu w MOW.
Pobyt tymczasowy z art.26 upn, o którym piszesz polega na "szybszym" (praktyka bywa różna) trybie umieszczenia, tzn. nie jest wtedy przed umieszczeniem konieczne badanie przez zespół sądowych specjalistów (dawniej RODK). Oczywiście to sąd za każdym razem decyduje czy takie "szybsze" umieszczenie jest w konkretnym przypadku zasadne.
Sądy się do tego przychylają jeśli jest to poparte faktami.
Pozdr.
Wojtek.
Praktykant
Posty: 5
Od: 09 sty 2019, 16:27


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]