odpłatność za pobyt w dps - zmiana wysokości rent socjalnych

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 12 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 06 wrz 2018, 8:44

Od kiedy zmieniamy decyzje dotyczące opłaty za pobyt w dps w związku ze zmianą wysokości rent socjalnych wypłacanych we wrześniu 2018 r. z wyrównaniem od czerwca br.
Pracownik socjalny 1
Praktykant
Posty: 1
Od: 06 wrz 2018, 8:39


Napisano: 13 wrz 2018, 16:24

Ja będę zmieniać od października (dochód z września ma wpływ na październik), ponieważ nową wysokość renty otrzymują we wrześniu
gsps
Praktykant
Posty: 6
Od: 13 wrz 2018, 16:20

Napisano: 11 paź 2018, 21:49

My również będziemy zmieniać od października.
Moniuszko
Stażysta
Posty: 121
Od: 09 lip 2017, 15:26

Napisano: 18 paź 2018, 11:17

Jeśli mieszkaniec we wrześniu otrzymał rentę socjalną z wyrównaniem w kwocie 1 276,94 zł jednorazowo, a od października otrzymuje już stałą wysokość renty, czyli 878,12 zł - to jak wy zmieniacie decyzje o odpłatności, bo już się zamieszałam.... Od października i wyliczacie odpłatność od kwoty 878,12 z te 70% czy się cofacie ?
Moniuszko
Stażysta
Posty: 121
Od: 09 lip 2017, 15:26

Napisano: 18 paź 2018, 19:50

Myślę, że dużo osób zajmujących się odpłatnościami ma z tym dylemat, bo są różne interpretacje. Poradźcie, jak jest u was :)
Moniuszko
Stażysta
Posty: 121
Od: 09 lip 2017, 15:26

Napisano: 24 paź 2018, 8:26

Pomoże ktoś jak jest u was ?
Moniuszko
Stażysta
Posty: 121
Od: 09 lip 2017, 15:26

Napisano: 24 paź 2018, 15:40

Ja zmieniałam od października. We wrześniu był już nowy dochód (mimo, że dostali więcej, bo było wyrównanie za 3 m-ce: od VI do VIII)
gsps
Praktykant
Posty: 6
Od: 13 wrz 2018, 16:20

Napisano: 25 paź 2018, 8:16

gsps pisze:autor: gsps » wczoraj, 15:40
Ja zmieniałam od października. We wrześniu był już nowy dochód (mimo, że dostali więcej, bo było wyrównanie za 3 m-ce: od VI do VIII)


Czyli nie bierzesz pod uwagę wyrównania ?
Moniuszko
Stażysta
Posty: 121
Od: 09 lip 2017, 15:26

Napisano: 25 paź 2018, 19:38

nie biorę. Żaden OPS póki co tego nie zakwestionował, pozmieniali decyzję zgdnie z tym jak wyliczyłam.
gsps
Praktykant
Posty: 6
Od: 13 wrz 2018, 16:20

Napisano: 28 lis 2018, 8:42

zgodnie z przepisem art. 8 ust. 12 12. W przypadku uzyskania jednorazowo dochodu należnego za dany okres, kwotę tego dochodu uwzględnia się w dochodzie osoby lub rodziny przez okres, za który uzyskano ten dochód.
"W sytuacji wypłacenia jednorazowo zaległych, a należnych świadczeń, ta jednorazowa wypłata powiększy w odpowiedniej części dochód za każdy z tych miesięcy z osobna. Dochód wypłacony po upływie okresu, którego dotyczy, dolicza się do dochodu za minione miesiące. Kwotę tego dochodu należy więc uwzględnić w odpowiednich częściach w dochodzie rodziny w miesiącach, za które świadczenie zostało przyznane." - I OSK 2071/16 - wyrok NSA (N) z dnia 08-02-2017
tko
Praktykant
Posty: 30
Od: 13 wrz 2018, 12:25

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 12 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]