Renta rodzinna- od kiedy można zmienić dec. w sprawie odpłatności

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 23 mar 2011, 15:59

Witam Mam pytanie w marcu otrzymałam decyzję na podstawie której osoba pobierająca zasiłek stały uzyskała uprawnienie do renty rodzinnej od 20 grudnia. Moje pytanie - od kiedy magę zmienic decyzję i czy mogę od dnia otrzymania świadczenia.
~Kinga

Napisano: 23 mar 2011, 16:11

jeśli napiszesz do zusu ze Pan pobierał zasiłek stały powinny wam zwrócić pieniądze od grudnia - on tez miał obowiazek ich poinformowac ze ma kase z mops. wiem na przykładzie zus chorzów że pieniądze trafiają do ośrodka - piszesz pismo i jest wtedy mozesz uchylic od grudnia - jeśli mu potrącą z renty. jeśli nie to od kwietnia
~karol

Napisano: 23 mar 2011, 16:17

Ok dylemat polega na tym jak według przepisów prawa dalwgo można cofnąć się wstecz w decyzji, bo czasami uprawnienia do otrzymywania świadczenie sa decyzją przyznane kilka misięcy wcześniej.
~Kinga

Napisano: 07 kwie 2011, 15:03

wyrokiem Sądu ,przyznano mi rentę i z tego co wiem to powinnam zwracać tylko zasiłek stały,a nie okresowy,gdyż zasiłek okresowy przyznawany jest na zaspokojenie potrzeby życiowej,by muc przetrwać,a nie powinno się go zwracać,to nie zgodne z prawem!
natomiast pytałam innego pracownika socjalnego i ten powiedział,że w moim przypadku zwracam tylko zasiłek stały i okresowy za ostatni miesiąc,w którym został przyznany,tu każdy mówi coś innego.mam wrażenie ,że ktoś robi mnie w konia
mam pytanie jak to powinno wyglądać
plisss
odpowiedz.
~xxx

Napisano: 07 kwie 2011, 23:04

art. 99 ustawy mowi co się zwraca - stałe i okresowe
~ela

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]