Spadek mieszkańca DPS na starych zasadach

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 27 wrz 2011, 10:19

mieszkaniec otrzymał spadek (określona kwota), jest umieszczony na starych zasadach i jest osobą ubezwłasnowolnioną. Czy opiekun prawny informuje PCPR o posiadanym spadku i czy może być z tego pokrywana odpłatność za dps. Czy opiekun prawny musi uzyskać zgodę sądu na zarząd tym majątkiem, gdyby miał mieszkaniec pokrywać koszty pobytu w DPS?
~p.-s.-


Napisano: 27 wrz 2011, 12:22

Kwota odpłatności ulega zmianie wraz ze zmianą wysokości dochodu na podstawie odrębnej decyzji.
Osoby zainteresowane, opiekunowie prawni są zobowiązane niezwłocznie poinformować Dom Pomocy Społecznej o każdej zmianie w sytuacji dochodowej i majątkowej, która wiąże się z koniecznością zmiany decyzji o wysokości odpłatności za DPS.

Liczy się to w ten sposób, że kwotę jednorazowego dochochodu dzieli się przez 12 i dolicza się to do jego miesięcznego aktualnego dochodu. Potem ustala mu się na podstawie tego dochodu decyzję na rok.

A co dysponowania tymi środkami, to opiekun prawny musi uzyskać zgodę na dysponowanie tymi środkami.
Ot cała Polska.
~Maciek

Napisano: 27 wrz 2011, 12:55

Dzięki Maćku. A jeśli spadkiem jest część gruntu (podział między rodzeństwem) to wtedy jak wliczać majątek mieszkańca? Ponadto mieszkaniec chce się zrzec spadku na rzecz rodzeństwa.
~p.-s.-

Napisano: 27 wrz 2011, 15:37

No jeżeli mieszkaniec zrzeknie się spadku, to tak naprawde nie będzie miał nic. Jeżeli dostanie spadek i będzie włascicielm gruntów rolnych, to wtedy trzeba naliczać 207 zł za każdy hektar, bez znaczenia czy będzie go uprawiał czy będzie stało odłogiem czy robic to będzie rodzeństwo za niego.
Na wszystko bierz akty notarialne, zeby mieć czarno na białym.
~Maciek

Napisano: 27 wrz 2011, 15:51

dzięki
~p.-s.-

Napisano: 27 wrz 2011, 16:56

Zapomnieliście państwo o obowiązku płacenia podatku gruntowego przez Mieszkanca. (Nakazy wystawia gmina, na terenie którel leża te grunty). No i te hektary zamienia się na hektary przeliczeniowe
~jan


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]