zmiana odpłatności DPS

  
Strona 1 z 4    [ Posty: 31 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 07 lut 2012, 11:45

Znacie może uchwałę Sądu Najwyższego albo słyszeliście, że zarządzenie prezydenta, burmistrza itd. nie jest podstawą do zmiany decyzji o odpłatności za pobyt w DPS?
~d


Napisano: 07 lut 2012, 16:12

Zmiana kosztu utrzymania musi się ukazać w Dziennku Urzędowym danego województwa. Wówczas powołujesz się na dany dziennki nr ... z dnia ... i masz podstawę prwaną do zmiany.Art. 60.2 i art. 60.3 ustawy o pomocy społecznej
~jola

Napisano: 13 lut 2012, 13:02

wg przeprowadzonej u nas kontroli kompleksowej z urzędu wojewódzkiego - decyzję o odpłatności zmienia się jedynie wtedy gdy zmienia się dochód osoby skierowanej. Zmiana kosztu utrzymania w dps nie jest podstawą do zmiany decyzji. Tłumaczyli to tym, że organ nie może sam sobie ustalać odpłatności.
~Zibi

Napisano: 13 lut 2012, 21:50

Panie Kamysz do pracy napisz jednolite przepisy bez groszy.
~mikka

Napisano: 13 lut 2012, 22:39

no właśnie... też o tym słyszałem...
~d

Napisano: 14 lut 2012, 22:31

Decyzję o odpłatności zmienia się tylko wtedy kiedy zmiany zaszły w przypadku strony lub zmiany przepisów prawa. W sentencji wpisuje się odpłatność dla klienta, a nie gminy bo to rodzi wtedy masę problemów o których piszecie powyżej.
~ala

Napisano: 15 lut 2012, 21:39

ala masz rację :) :D
~dk

Napisano: 22 lut 2012, 9:58

Czy może jest jakiś wyrok sądu w tej sprawie. My zmieniamy bo według naszego radcy jest to zmiana przepisów prawa. A zarządzenie starosty jako że publikowane w woj. dzienniku urzędowym jest przepisem prawa miejscowego
~xxxx

Napisano: 22 lut 2012, 22:34

Każdy OPS robi inaczej najważniejsze ,że dps dostanie swoją kasę. Jedni piszą ile płaci ops inni nie pisza tylko ile mieszkaniec a oni różnice . Oczywiście ogłoszenie kosztów jest zmianą prawa, bo jak nie byłoby waloryzacji to dps nie dostał by wyższych kosztów? Chociaż tegoroczna podwyżka nie ma prawa nazywać się waloryzacja tak czytałam.
~mikka

Napisano: 23 lut 2012, 0:14

jest wyrok sądu w gliwicach jutro wam go podam jak będe w pracy o tym, że decyzje o odpłatności zmienia się tylko wtedy gdy się zmienia odpłatność klienta a nie średni miesięczny koszt.
~dk

Następna

  
Strona 1 z 4    [ Posty: 31 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]