Źle naliczona odpłatność za pobyt w dps

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 14 lut 2013, 16:33

W decyzji o odpłatności za pobyt klientki w DPS źle naliczyłam jej odpłatność (konkretnie o parę złotych za dużo, czyli wyszło, że dopłacała więcej niż 70 %). Do pobytu dopłaca rodzina (na podstawie umowy oczywiście)- w związku z tym, że klientka wpłacała za dużo za swój pobyt- to automatycznie wyszło tak, że do pełnego miesięcznego kosztu utrzymania rodzina dopłacała za mało. Decyzja ta biegnie od grudnia 2012 r. Ten błąd wyłapałam dopiero teraz. Chcę to oczywiście jak najszybciej naprostować. Klientka i jej rodzina jak najbardziej się zgadzają - nie ma z nimi żadnego problemu (rodzina dopłaci bez problemu swoją niedopłatę).
Pytanie jest- w jak sposób mam zmienić tę decyzję i ją technicznie naprostować, najlepiej.we własnym zakresie.

Bardzo proszę o poradę i podstawę prawną !!!

Martex
Referent
Posty: 216
Od: 21 kwie 2010, 12:02
Polska


Napisano: 14 lut 2013, 16:53

najlepiej poprawić oczywistą omyłkę czy błąd pisarski zgodnie z kpa,jezeli nie da się zastosować to może strona wystapić o zmianę decyzji czyli za zgodą
ważne zeby to zrobić a jak to już inny problem, kasa ma sie zgadzać ,a papiery i podstawa to pikuś
~xxxx

Napisano: 15 lut 2013, 10:57

dzięki, oczywistą omyłkę, czyli rozumiem, że poprzez postanowienie.Czy faktycznie traktować to jako że błędne wyliczenie odpłatności klienta za pobyt w dps to oczywista omyłka?
Drugi sposób jaki podajesz, to zmiana decyzji. Czy faktycznie trzeba to zmienić za zgodą strony, czy można powołać się na art. 106 ust. 5 ustawy co pomocy społecznej (ostatnie zdanie) na zasadzie, że zmiana decyzji na korzyść strony nie wymaga jej zgody, bo skoro naliczona została klientowi za duża odpłatność za pobyt w dps, to jak teraz zmienię na mniej i skoryguje wcześniejsze miesiące, czyli faktycznie z korzyścią dla strony, to może do zmiany nie jest potrzebna zgoda strony. Chcę tę decyzję jak najszybciej przesłać stronie (przebywa ona w dps, jest osobą leżącą).
~Martex

Napisano: 20 lut 2013, 14:28

lepiej omyłką rachunkową :)
~d

Napisano: 08 mar 2013, 13:17

\"rodzina dopłaci bez problemu swoją niedopłatę\". JAKA NIEDOPŁATA !!!!!!!!!!!!
Przecież z rodziną podpisana jest umowa cywilno-prawna na umówioną kwotę!!!!!!!! Wywiązują się ze swojej płatności.
Poprawić odpłatność od babci (możliwy zwrot) i nowa umowa (lub korekta/aneks umowy) z rodziną.
~Rut

Napisano: 23 kwie 2013, 0:03

No i koniecznie wszczęcie postępowania o zmianie decyzji, jej powodach i wydaniu następnej
~ewa


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]