brak podpisu

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 22 lut 2016, 14:06

Klient chce być umieszczony w dps, leży w szpitalu po wylewie. Nie może złożyć podpisu pod dokumentami, jest świadomy tego co robi.Czy w tym przypadku konieczne jest postanowienie Sądu by mógł być skierowany do placówki?
zakręcona


Napisano: 22 lut 2016, 15:31

Jeżeli chodzi o formę pisemną to:
Art. 79 Kodeksu cywilnego - Osoba niemogąca pisać, lecz mogąca czytać może złożyć oświadczenie woli w formie pisemnej bądź w ten sposób, że uczyni na dokumencie tuszowy odcisk palca, a obok tego odcisku inna osoba wypisze jej imię i nazwisko umieszczając swój podpis, bądź też w ten sposób, że zamiast składającego oświadczenie podpisze się inna osoba, a jej podpis będzie poświadczony przez notariusza lub wójta (burmistrza, prezydenta miasta), starostę lub marszałka województwa z zaznaczeniem, że został złożony na życzenie niemogącego pisać, lecz mogącego czytać.
kokoshaglava
Stażysta
Posty: 70
Od: 25 maja 2011, 23:20
Polska

Napisano: 24 lut 2016, 10:48

Dziękuję bardzo.:D
zakręcona


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]