Umieszczenie babci w DPS

Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 22 maja 2017, 12:52

Witam serdecznie i proszę o poradę.
Mam babcie która w tym roku kończy 93 lata i ma choroby związane z układem pokarmowym - wątrobą, przez co musi mieć specjalną dietę.
Dwa lata temu umarła jej córka, którą się nią zajmowała i od tego czasu ja z bratem - jedynie wnukowie "przerzucamy" się opieką nad babcią. Dotychczas było tak że w miesiące chłodniejsze babcia mieszkała u brata natomiast w miesiące gorące mieszkała w domu mojej żony, w którym mieszkamy z jej teściami, w pokoju bez ogrzewania.
W tym roku urodziło mi się drugie dziecko i żona nie zgadza się na opiekę nad babcią, tym bardziej że ma pod opieką 15 miesięczne dziecko i nowonarodzone, a ja pracuję i wiadomo, że opiekować de facto musiałaby się żona, bądź teściowa, która też nie ma na to sił.
Brat ma duży dom więc babcia ma tam swój pokój, ale wiadomo że też chcieliby odpocząć i gdzieś wyjechać z dzieckiem (4 lata) a nie być uziemieni w domu. Żona brata też jest bardzo niezadowolona z tego powodu że musi być z nimi starsza kobieta, która jest dla niej obcą osobą.
Czy możemy się starać o umieszczenie babci w DPS? Czy wiek jest podstawą do skierowania takiej osoby?
Bardzo proszę o poradę.
zioomalster
Stażysta
Od: 04 sie 2016, 17:17

Napisano: 25 maja 2017, 8:32

witam
Jak najbardziej możecie starać się o umieszczenie babci w domu pomocy. Potrzeba całodobowej opieki, wiek, choroby, to wszystko kwalifikuje do umieszczenia w domu pomocy...
marzenia2302
Stażysta
Od: 11 sty 2017, 15:00

Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]