Ubezwłaśnowolniona osoba a pobierane zasiłki oraz umieszczen

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 23 maja 2018, 9:46

Witam serdecznie,
Proszę pilnie o pomoc!! Na terenie naszej jednostki zamieszkuję Pan, który pobiera zasiłek stały oraz zasiłek pielęgnacyjny z tytułu znacznego stopnia niepełnosprawności w związku z zaburzeniami psychicznymi. W 2016r. wystąpiliśmy do sądu o umieszczenie Pana w dps bez zgody w tym samym czasie dostaliśmy wiadomość od matki tego Pana, że złożyła sprawę w sądzie o ubezwłasnowolnianie. Po wydaniu przez sąd postanowienia o całkowitym ubezwłasnowolnieniu tegoż Pana matka nie wyraziła zgodny na zostanie opiekunem prawnym. Pan pozostawał bez opiekuna prawnego dłuzszy okres czasu. W tym czasie przyszło postanowienie o umieszczeniu Pana do dps bez zgody, ale w dalszym ciągu nie był wskazany opiekun prawny. Dopiero po licznych pismach sąd wysłala nam taka informację że od stycznia 2018 jest przydzielony. Opiekunem prawnym została osoba obca dla tego Pana zamieszkujaca w innym miejscu zamieszkania. I pytanie moje są nastepujące:

1. Jak uregulować sprawę dotyczącą wypłacania zasiłków? Bo według art. 27 k.c miejscem zamieszkania osoby ubezwłasnowolnionej jest miejsce zamieszkania opiekuna.
2. Czy kierowanie i późniejszą odpłatność za DPS ponosić jednostka OPS opiekuna prawnego czy tez może nasza ze względu na wniosek do sądu o umieszczenie bez zgody do dps?

Bardzo proszę o pomoc!!
Julita91
Praktykant
Posty: 1
Od: 23 maja 2018, 9:29


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]