opłata za schronisko ,a dochód bezdomnego

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Moderator: voodoo

Napisano: 29 gru 2011, 18:36

Jak postępujecie w przypadkach np:
bezdomny przebywający w schronisku / organizacji pozarządowej/ otrzymuje za swoją pracę na rzecz schroniska świadczenie socjalno motywacyjne/ miesięcznie 250 zł./ co miesiąc/

My te 250 zł liczymy jako dochód bezdomnego i wliczamy do kosztów za schronisko płacone przez bezdomnego
Waszym zdaniem czy dobrze robimy i jesteśmy w porządku zgodnie z ustawą o pomocy społecznej.
~MAGDA11


Napisano: 09 sty 2012, 14:38

magda to świadczenie to prace społeczno-użyteczne czy coś o czym 1x słysze - socjalno-motywujące???
jeżeli społ-użyt to nie macie praw wliczać do dochodu
a to drugie to nie wiem co jest? kto wypłaca? schronisko? urz ad pracy? OPS?
~b

Napisano: 09 sty 2012, 18:57

to nie są prace społeczno użyteczne. W naszym mieście jest organizacja pozarządowa Towarzystwo im..... i w tej organizacji jest schronisko dla bezdomnych i drugi dział organizacja ,, X,,, której członkowie zajmują się działalnością gospodarczą na rzecz członków tej organizacji oraz pomocy bezdomnym, zbierają sprzęty domowego użytku, które reperują i sprzedają, gotują dla wszystkich posiłki. Ci którzy są członkami tej organizacji dostają od tej organizacji za pracę miesięcznie 250 zł, niektórzy sa zwolnieni z opłat za pobyt i wyżywienie. Te pieniądze wypłacane nazywają i tak jest u nich w statucie organizacji : świadczenie socjalno motywacyjne wypłacane co miesiąc to nie jest jednorazowe świadczenie ,to nie sa prace społeczno użyteczne. Ponawiam pytanie czy wliczać do dochodu te 250 zł, bo członkowie tej organizacji chcą pokrycia 100 % skierowania za pobyt w schronisku
~MAGDA11

Napisano: 10 sty 2012, 13:13

Magda w tej sytuacji ja bym wliczała do dochodu
~b

Napisano: 10 sty 2012, 18:18

tak też robimy, jestem dzisiaj po rozmowach z prawnikiem, z dyrekcją schroniska i doszliśmy do porozumienia, wliczamy. Sami bezdomni z czego się cieszę zrozumieli zmiany i, że te pieniądze są ich dochodem.
~MAGDA11

Napisano: 12 sty 2012, 11:38

super, gratuluję:)
dla nich to krok do przodu
~b

Napisano: 16 sty 2012, 22:10

co to jest świadczenie socjalno-motywujące?

To jest świadczenie pieniężne na którą powinna być jakaś umowa. Jak nie ma, to jest zwykłe kieszonkowe ze strony schroniska na rzecz wykonującego zleconą pracę, to jest faktycznie praca dorywcza.
Czysta nieprawidłowość ,gdzie odpisy podatkowe?
Czy otrzymujecie dowód wypłaty tego dziwnego świadczenia, bo z pewnością otrzymujecie dowody wpłat za pobyt podopiecznych w schronisku.
Jest normalne, że mieszkańcy schronisk wykonują drobne prace na rzecz schroniska bezpłatnie, to nie hotel. mieszkasz, pracujesz, płacisz.
osoby bez dochodu winne być motywowane do stałego zatrudnienia na rynku pracy. jak będzie pracował cały dzień na rzecz schroniska, to kiedy się usamodzielni?
~Wega

Napisano: 20 sty 2012, 21:07

~Wega masz rację . Pozdrawiam. Nadmierna pomoc dochodząca do opieki przeszkadza w wyjściu z bezdomności.
~MAGDA11

Napisano: 10 kwie 2012, 15:42

a co z art. 97 naszej ustawy???
~pr.socjalny

Napisano: 10 kwie 2012, 19:19

zgadzam się z Wegą, a co do art. 97 naszej ustawy to schronisko powinno być Ośrodkiem wsparcia doraźnego, tymczasowego, który motywuje do wyjścia z bezdomności, pomaga w szukaniu pracy na rynku pracy,sam bezdomny powinien wykazywać chęć zmiany,starszych uaktywnia także do zmian wyjścia ze schroniska.
Schronisko to pomoc doraźna, nie darmowy hotel na koszt podatników .
~Marysia


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]