Zagrożenia Cyberprzestrzeni - Projekt Pracownik Społeczny

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 16 ]

Moderator: voodoo

Napisano: 16 cze 2014, 21:54

Panel – debata ekspercka pt. "Przyszłość kształcenia służb społecznych w obszarze cyberzagrożeń" 24 czerwca 2014 r.

Zapraszamy na spotkanie osoby biorące udział w procesie kształcenia szerokorozumianego grona pracowników służb społecznych, pracowników służb społecznych m.in. takich placówek jak: ośrodki pomocy społecznej, powiatowe centra pomocy rodzinie, miejskie ośrodki pomocy rodzinie, domy opieki społecznej, ośrodki wsparcia, rodzinne domy pomocy, ośrodki interwencji kryzysowej, jednostki specjalistycznego poradnictwa, placówki opiekuńczo-wychowawcze, ochotnicze hufce pracy, świetlice środowiskowe oraz sektor NGO oraz przedstawicieli władz centralnych, regionalnych i lokalnych odpowiedzialnych za kształtowanie polityki społecznej w Polsce.

Termin: 24 czerwca 2014r.

Miejsce: Wydział Nauk Społecznych w Warszawie, ul. Urbanistów 3, 02-397 Warszawa

Udział w panelu jest bezpłatny a Uczestnicy spotkania otrzymają podręcznik pt. Zagrożenia cyberprzestrzeni. Kompleksowy program dla pracowników służb społecznych.
Cyberprzestrzeń


Napisano: 16 cze 2014, 22:12

Rejestracja i informacje organizacyjne: Anna Zielińska tel. 22 404 70 39, e-mail: a.zielinska@wspkorczak.eu


Obrazek
Cyberprzestrzeń

Napisano: 19 cze 2014, 23:15

Pamiętajcie o naszej debacie! Zapraszamy wszystkich serdecznie 24 czerwca na ul. Urbanistów 3 do Wydziału Nauk Społecznych w Warszawie.

Termin: 24 czerwca 2014r.
Miejsce: Wydział Nauk Społecznych w Warszawie, ul. Urbanistów 3, 02-397 Warszawa

Harmonogram spotkania:
10:00- – 10:30 rejestracja uczestników
10:30 - 11:00 przywitanie uczestników i Ekspertów przez koordynatora projektu p. Joannę Lizut
informacja nt. projektu „PI-PWP Zagrożenia cyberprzestrzeni – nowe kompetencje pracownika socjalnego”,
11:00 – 12:30 – debata Ekspertów w odniesieniu do następujących zagadnień:
• Cyberzagrożenia-nowy problem społeczny czy „nowa odsłona” znanych kwestii?
• Wyzwania dla pracy i współpracy pracowników służb społecznych w zakresie przeciwdziałania i zwalczania cyberproblemów,
• Kształcenie pracowników służb społecznych w związku z zagrożeniami świta wirtualnego,
• Networking – nową metodą pracy socjalnej?
12:30 – 13:00 – przerwa kawowa
13:00 – 14:00 – cd. dyskusji i pytania do Ekspertów
14:00 – zakończenie panelu oraz rozdanie certyfikatów


Rejestracja i informacje organizacyjne: Anna Zielińska tel. 22 404 70 39, e-mail: a.zielinska@wspkorczak.eu

Obrazek
Cyberprzestrzeń

Napisano: 10 lip 2014, 20:01

UWAGA KONKURS!

Do wygrania podręcznik "Zagrożenia cyberprzestrzeni. Kompleksowy program dla pracowników służb społecznych" oraz atrakcyjne gadżety m.in. pendrive, skórzane pudełko na notatki oraz podkładka pod myszkę komputerową.

Aby wygrać wystarczy polubić nasz fanpage i udostępnić post konkursu na swoim profilu oraz odpowiedzieć na pytanie:

CZYM JEST SEXTING?


Odpowiedzi możecie szukać w podręczniku, który jest zamieszczony w formie elektronicznej na stronie www.cyberprzestrzen.wspkorczak.eu

Odpowiedzi przesyłajcie na adres i.sowa@wspkorczak.eu do piątku tj. 11 lipca do godz. 12:00, koniecznie w temacie wpisując „KONKURS”. Wówczas wylosujemy zwycięzcę.

Życzymy powodzenia :)
Obrazek
Cyberprzestrzeń

Napisano: 17 lip 2014, 21:38

Kiedy widzę, jak lajków przybywa, czuję się spełniona – mówi Magdalena.

Mam wrażenie, jakby wszyscy, którzy „polubili” mój nowy post czy zdjęcie, prawili mi komplementy. Jesteś niesamowita, przebiegłaś aż 45 km! Ślicznie wyglądasz w tej czerwonej sukience! To bardzo miłe, gdy ludzie tak cię doceniają.Gorzej, jak lajków nie ma. – Wtedy jest emocjonalny dół, bo to przecież znaczy, że nikt nie podziela mojej opinii, nie docenia mojego gustu, nie zachwyca się mną.

Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda odkryli niedawno, że ludzki mózg reaguje na płynące z Facebooka pozytywne sygnały tak samo jak na inne przyjemności – na przykład jedzenie, pieniądze czy seks. I że równie łatwo się od nich uzależnia. [Newsweek]

Obrazek
Cyberprzestrzeń

Napisano: 24 lip 2014, 19:33

19-letnia Monika, studentka zarządzania z Zielonej Góry, uwielbia robić sobie selfie, koniecznie takie z ustami ułożonymi w zabawny dzióbek. Robi je na łóżku, przy biurku, w łazience, pełny spontan. Spontanicznie fotografuje też zupę, którą za chwilę zje, buty, które przed chwilą kupiła, a nawet wannę, w której za chwilę się wykąpie. Oraz dla żartu własne nogi i stopy. – Siedzę sobie, robię ze 30 fotek, jedna mi się spodoba, to ją wrzucam – mówi.

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wrzuciła już na Instagram ponad 300 zdjęć, co dało jej ponad 600 fanów. Ich lajki Monika traktuje jak komplementy, lubi je, czeka na nie z niecierpliwością. – Kobiecie idącej ulicą też jest przecież miło, kiedy oglądają się za nią faceci, prawda? – upewnia się. Tak, lajki sprawiają, że czuje się atrakcyjna, inteligentna, zgrabna i uwodzicielska.
[Newsweek]

Przekleństwo naszego świata? Znacie takie osoby?


Obrazek
Cyberprzestrzeń

Napisano: 31 lip 2014, 20:21

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA „ZAGROŻENIA CYBERPRZESTRZENI – NOWE WYZWANIE DLA SYSTEMU POMOCY SPOŁECZNEJ”

Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka w Warszawie rozpoczęła w październiku 2012 roku realizację innowacyjnego, testującego oraz ponadnarodowego projektu pt. „PI-PWP Zagrożenia cyberprzestrzeni – nowe kompetencje pracownika socjalnego”, w ramach którego powstał kompleksowy program rozwoju pracowników służb społecznych.
W ramach etapu upowszechniania i włączania do głównego nurtu polityki przekazujemy Państwu podręcznik „Zagrożenia cyberprzestrzeni. Kompleksowy program dla pracowników służb społecznych”. Liczymy, że będą chcieli nas Państwo wesprzeć w działaniach upowszechniających i włączających.
Ponadto serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w międzynarodowej konferencji „Zagrożenia cyberprzestrzeni – nowe wyzwanie dla systemu pomocy społecznej”, która odbędzie się w dn. 9-10 września 2014 r. w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie przy ul. Urbanistów 3.


Zapraszamy na konferencję:


Wszystkie osoby biorące udział w procesie kształcenia szeroko-rozumianego grona pracowników służb społecznych, pracowników służb społecznych m.in. taki placówek jak: ośrodki pomocy społecznej, powiatowe centra pomocy rodzinie, miejskie ośrodki pomocy rodzinie, domy opieki społecznej, ośrodki wsparcia, rodzinne domy pomocy, ośrodki interwencji kryzysowej, jednostki specjalistycznego poradnictwa, placówki opiekuńczo-wychowawcze, ochotnicze hufce pracy, świetlice środowiskowe oraz sektor NGO oraz przedstawicieli władz centralnych, regionalnych
i lokalnych odpowiedzialnych za kształtowanie polityki społecznej w Polsce.


Referaty wygłoszą:

Eksperci z obszarów polityki społecznej, pracy socjalnej i nowych mediów z Polski i Europy
Warsztaty poprowadzą:
Specjaliści w zakresie dydaktyki i pedagogiki medialnej
Termin: 9-10 września 2014r. (rejestracja do 19 sierpnia)
Miejsce: Wydział Nauk Społecznych w Warszawie, ul. Urbanistów 3, 02-397 Warszawa, sala 30

Program i formularz zgłoszeniowy dostępne TUTAJ


Rejestracja i informacje organizacyjne: Iwona Sowa tel. 22 404 70 39,
e-mail: i.sowa@wspkorczak.eu oraz Anna Zielińska a.zielinska@wspkorczak.euObrazek
Cyberprzestrzeń

Napisano: 07 sie 2014, 20:50

Gorąco zapraszamy wszystkie osoby biorące udział w procesie kształcenia szeroko-rozumianego grona pracowników służb społecznych i samych pracowników służb społecznych!

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA „ZAGROŻENIA CYBERPRZESTRZENI – NOWE WYZWANIE DLA SYSTEMU POMOCY SPOŁECZNEJ”.


Sala duża, pomieścimy się :)

Jeśli Wy nie możecie, może ktoś kogo znacie będzie chętny.
Odwiedźcie nasze wydarzenie na FB.

Rejestracja trwa do 19 sierpnia, liczba miejsc ograniczona...

Program i formularz zgłoszeniowy dostępne TUTAJ


Rejestracja i informacje organizacyjne: Iwona Sowa tel. 22 404 70 39,
e-mail: i.sowa@wspkorczak.eu oraz Anna Zielińska a.zielinska@wspkorczak.eu

Cyberprzestrzeń

Napisano: 15 sie 2014, 8:38

13-latka znalazła sposób na internetową cyberprzemoc.

Jej projekt opiera się na założeniu, że internetowy hejt i złośliwe komentarze często publikujemy pod wpływem emocji. Gdybyśmy się zastanowili, przemyśleli sprawę, często nie opublikowalibyśmy złośliwego czy krzywdzącego komentarza. 13-latka skupiła się na tym, że nastolatki są impulsywne - a jeśli uda się nad tym zapanować, to i uda się ograniczyć cyberprzemoc. Prezentując swój projekt, dziewczyna przypominała, że obszar mózgu odpowiedzialny za samokontrolę kształtuje się do 25. roku życia, dlatego nastolatki potrzebują pomocy, czegoś, co zachęci ich do chwili refleksji.

By sprawdzić, czy się nie myli, dziewczyna opracowała dwa programy - Baseline i Rethink. Pierwszy analizował wiadomości, sprawdzał, ile jest w nich krzywdzących słów. Drugi, gdy taką treść zauważył, alarmował użytkownika, skłaniając do zastanowienia, czy naprawdę chce taką wiadomość wysłać. Aż 93 proc. badanych uczniów po zobaczeniu takiego komunikatu zdecydowało, by jednak nie wysyłać wiadomości.

W badaniach nastolatki wzięło udział 300 osób w wieku od 12 do 18 lat. Każda z grup badawczych liczyła 150 osób i na każdej dokonano 750 prób. W grupie korzystającej z Baseline wysłano aż 504 krzywdzące wiadomości, w grupie używającej Rethink chciano wysłać ich 533, ale po otrzymaniu komunikatu z ostrzeżeniem, ostatecznie wysłane zostały tylko 35 potencjalnie krzywdzące wiadomości. [GW]


Pamiętajcie o naszej konferencji! Tam będziemy mówić o tym i nie tylko...


Obrazek
Cyberprzestrzeń

Napisano: 24 sie 2014, 11:22

UWAGA ZE WZGLĘDU NA OKRES WAKACYJNY WYDŁUŻAMY PRZESYŁANIE FORMULARZY NA KONFERENCJĘ DO 1 WRZEŚNIA.

Dowiedz się więcej na FB lub www.cyberprzestrzen.wspkorczak.eu

ZAPRASZAMY!!!

Obrazek
Cyberprzestrzeń

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 16 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]