CZy ma ktoś wzór decyzji uchylającej zasiłek pielęgnacyjny - pobyt w DPS

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: voodoo

Napisano: 31 mar 2010, 16:54

j.w
~Weronika...


Napisano: 31 mar 2010, 17:16

a czy osoba nie płaci za pobyt w tym DPSie?
nowa
Starszy referent
Posty: 727
Od: 10 lis 2006, 12:31
Św, Polska

Napisano: 08 kwie 2010, 21:36

czytam ustawe i pisze tylko czy jest to intut.zapewniajaca calodobowe utrzymanie ..... a gdzie napisane o tym czy ktos placi za pobyt czy nie



** dom pomocy umieszczony w slowniczku - inst.zapewniajaca calodobowe utrzymanie


ja wysylam p[ismo do tych instyt.pismo czy jest to inst.zapew.calodobowe utrzym. i jezeli dostaje potwierdzenie na tak to uchylam ........

moze ktos wyjasni gdzie w ustawie pisze inaczej
~alina

Napisano: 16 kwie 2010, 16:49

SPROSTOWANIE!!!!!!!!!

również trzeba się zwrócić czy pokrywa opłaty jeżeli tak to się należy


POdaję komunikat Ministerstwa uwaga bo jest pomyłka nie zasiłek rodzinny a winno być zasiłek pielęgnacyjny!!!!!!!!!!!!
2008-05-27

Na podstawie art. 16 ust. 5 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 139, poz. 992, z późn. zm.), zasiłek rodzinny nie przysługuje osobie przebywającej w instytucji zapewniającej całodobowe utrzymanie. Zgodnie z art. 3 pkt 7 ustawy o świadczeniach rodzinnych, instytucja zapewniająca całodobowe utrzymanie to dom pomocy społecznej, placówka opiekuńczo-wychowawcza, młodzieżowy ośrodek wychowawczy, schronisko dla nieletnich, zakład poprawczy, areszt śledczy, zakład karny, zakład opiekuńczo-leczniczy, zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, szkoła wojskowa lub inna szkoła, jeżeli instytucje te zapewniają nieodpłatnie pełne utrzymanie. W związku z powyższym, instytucją zapewniającą całodobowe utrzymanie jest taka instytucja, spośród wyżej wymienionych, która nie nakłada na osobę w niej przebywającą obowiązku ponoszenia opłat za utrzymanie. Jeśli instytucja nakłada na osobę w niej przebywającą obowiązek ponoszenia w części lub w całości kosztów utrzymania, wówczas – niezależnie od sposobu, w jaki osoba finansuje te opłaty – nie jest dla osoby w niej przebywającej instytucją zapewniającą całodobowe utrzymanie w rozumieniu art. 16 ust. 5 ww. ustawy i zasiłek pielęgnacyjny przysługuje.


A jednak trzeba czytać i dociekać!!!!!!! Ale się opłaca
pozdrawiam

~alina

Napisano: 04 maja 2011, 11:28

jezeli osobie przebywajacej w DPS ie sciagaja z renty to zasilek piel sie należy?
~majka

Napisano: 04 maja 2011, 15:54

jak ściągają tzn że płaci a jak płaci za pobyt w DPSie tzn że nie jest w IZCU
nowa
Starszy referent
Posty: 727
Od: 10 lis 2006, 12:31
Św, Polska

Napisano: 16 maja 2011, 15:45

jeszcze jest jedna kwestia o której nikt nie wspomona czy osoba jest uprawniona do dodatku pielęgnacyjnego ???
~d@na

Napisano: 16 maja 2011, 16:20

jest uprawniona do dodatku piel. czy nie
~d@na


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]