Strajk generalny na Śląsku - największy od kilkudziesięciu lat

  
Strona 1 z 3    [ Posty: 23 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 26 mar 2013, 11:36

Przed bramą Huty Pokój w Rudzie Śląskiej Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy oficjalnie zainaugurował strajk generalny na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim. Związki szacują, że w sumie od pracy powstrzyma się nawet 100 tys. osób.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Strajk-generalny-na-Slasku-najwiekszy-od-kilkudziesieciu-lat,wid,15445114,wiadomosc.html
~związkowiec


Napisano: 26 mar 2013, 11:45

A gdzie jest reszta kraju czy pozostałym jest tak dobrze??????????? Pracować za darmo!!!!!!!!!!!!!!!! opłaty przewyższają nasze płace podopieczni opsów mają więcej nie wychodząc z domów czy w takiej Polsce chcemy żyć i wychowywać nasze kolejne pokolenia, które będą miały jeszcze gorzej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Polsko co z Tobą ZROBILI ??????????? Wszyscy mamy takie same żołądki i potrzeby niech Ci u Góry zastanowią się nad tym co robią z tym Naszym Krajem gdzie zarobki z UNII w której jesteśmy ????????????? Ludzie obudźcie się ze snu zimowego i zobaczcie co się dzieje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~kasia

Napisano: 26 mar 2013, 11:57

Przed każdym urzędem wojewódzkim NSZZ \"Solidarność\" zaplanował dziś AKCJĘ PROTESTACYJNĄ - solidaryzując się z protestującymi na Górnym Śląsku.
~związkowiec

Napisano: 26 mar 2013, 12:13

jakie są postulaty? pomysły na rozwiązanie problemów? Co trzeba zrobić aby było lepiej? Komu zabrać, a komu dać? Skąd wziąć kasę ?
~ale

Napisano: 26 mar 2013, 12:44

Pobudzenie popytu, ograniczenie kosztów podatkowych, uruchomienie środków finansowych na rzecz pobudzenia inwestycji. Podjęcie przez władze działań adekwatnych dla sytuacji KRYZYSU, które są stosowane w innych krajach UE.
~związkowiec

Napisano: 26 mar 2013, 12:53

jak??
jak pobudzić popyt? na co popyt?
jak ograniczyć koszty podatkowe? komu?
jakie środki uruchomić? skąd te środki? na jakie inwestycje?
jakie działania adekwatne do kryzysu? jakie sa stosowane w innych krajach UE? jak uniknąć sytuacji Grecji czy Cypru?
~ale

Napisano: 26 mar 2013, 13:02

Jeśli osoby, które obecnie rządzą nie wiedzą jak tego dokonać, jak polepszyć życie w Polsce nie wiedzą, to moim zdaniem powinny się natychmiast podać do dymisji ;)
~związkowiec

Napisano: 26 mar 2013, 13:09

a ty nie wiesz? żeby żądać trzeba wiedzieć co się chce oprócz tego żebuy utrzymać przywileje
rząd odpowie, że wie co robui żeby nie było jak np w Grecji
takie to są strajki - nie wiadomo o co choci poza tym żeby mieć , ale skąd to już nie wiadomo
~ale

Napisano: 26 mar 2013, 13:13

Kolejna zgraja darmozjadów chce się dostać do koryta, hałasując i robiąc medialną szopkę. Kogo oni reprezentują? Kasjerki w hipermarketach strajkowały? Sprzątaczki? Pracownicy budowlani strajkowali? Banda koryciarzy robi sobie już kampanię wyborczą. Populistyczne postulaty. Wiedzą co, nie wiedzą jak. Kolejna banda, która się jeszcze nie dochapała. Widziałem kiedyś masowy protest tych działaczy śmierdzących wódą. Do roboty. Związki do spółki z politykierami zdemontowały polski przemysł, a teraz o jakieś prawa walczą? Jakie prawa? Pracowników ? Pracowników jakich zakładów? Są jeszcze jakieś ? Byle powód a styropianowa hołota blokowała cały zakład, bo strajk robią, bo źle im w pracy. Teraz już im dobrze bo nie ma zakładów. Hołoty nie dopuszcza się do władzy, a demokracja z natury rzeczy jest zła bo większość jest głupia. Głupia większość wybiera głupiego przedstawiciela, a głupi przedstawiciel nie wyciągnie fabryki z kłopotów, bo wszystkie kluczowe stanowiska obsadzi swoimi głupimi pociotkami. W kapitalistycznym przedsiębiorstwie nie ma demokracji w zarządzaniu - tego durnie jeszcze nie zrozumiały. Najlepsze pieniądze robi się na słomianych interesach, a na końcu co robimy? Protokół zniszczenia.

Polska - jedyny kraj na świecie gdzie robotnicy wywalczyli strajkami XIX-wieczną wersję kapitalizmu i średniowieczny zakres przywilejów dla kleru, a następnie sprzedali wszystkie państwowe środki produkcji zagranicznym spekulantom.
~betonowy

Napisano: 26 mar 2013, 13:15

Pewnie górnicy chcą chcą utrzymania przywilejów emerytalnych. Stąd ta zadyma. Utrzymujmy dalej 35 - letnich emerytów, to będziemy pracować do 75-go roku życia.
~betonowy

Następna

  
Strona 1 z 3    [ Posty: 23 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]