CZY W KAŻDYM OKRESIE ŚW. wszczynacie post. o uznanie dł za uchylającego się itd??

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 28 sty 2014, 14:27Witam,

pytanko takie jak powyżej.

Ja stoję na stanowisku, żeby w każdym okresie świadczeniowym wszczynać (jeśli sprawa tego wymaga) postępowanie o uznanie dł. za uchylającego się, pisać do komornika o 50%, orzekać o uchylaniu sie itd. bo sytuacja w kolejnym okresie świadczeniowym może się zmienić. Natomiast moja koleżanka z pracy uważa, że to nie jest dobre postępowanie, że wystarczy raz.

Jak robicie?

Pozdrawiam!
~OlaS


Napisano: 28 sty 2014, 14:52

Proponuję sprawdzić aktualny projekt zmian ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów.
~OPS

Napisano: 28 sty 2014, 17:08

ale to dopiero projekt, a to może być daleka droga
~halina

Napisano: 28 sty 2014, 23:28

zanim wejdzie projekt nalezy co okres (tak nasz UW przesyłał jakiś rok temu pisma w tej sprawie, że należy co okres robić decyzje).
Więc póki co, jesteśmy skazani na papierologię, dokóki nie wejdą jakieś zmiany, a zanim one wejdąm, może również minąć trochę czasu
~Dawid

Napisano: 29 sty 2014, 10:10

przeszukaj forum jest mase wpisów na ten temat, ja nie robie decyzji o uchylaniu sie w każdym okresie, moje decyzje raz wydanem nigdy nie były uchylane, więc są dalej w obiegu, ale wiem że niektórzy robią w każdym okresie
~mała mi

Napisano: 29 sty 2014, 10:41

ja rocie w każdym okresie tak jak Dawid - tez otrzymałam pismo z UW
~kasia

Napisano: 29 sty 2014, 11:46

dłuznik raz uznany za uchylajacego w nastepnym okresie świadczeniowym dostaje wszczęcie - bo musimy wszczynać jak nie przychodzi, potem sprawdzamy czy placi te 50 % i nie uznajemy go jeszcze raz (bo co napiszecie ze teraz uchula się bardziej??) tylko umarzamy postępowanie pisząc w uzasadnieniu ze pierwsza decyzja jest nadal w mocy i potem do starosty juz nie bo drugi raz mu prawka nie weźmiemy , do prokuratury tak bo często umarzają --- na ta chwile innej drogi nie ma
~w

Napisano: 29 sty 2014, 14:21

I uważasz, że u Ciebie to nie jest papierologia? OlaS - nie słuchaj koleżanki, jeśli Ty odpowiadasz za Fa. Nasz ustawa jasno określa zasady postępowania, a kpa stosuje się w sprawach nieuregulowanych.
~Mila

Napisano: 29 sty 2014, 17:45

\"Natomiast moja koleżanka z pracy uważa, że to nie jest dobre postępowanie, że wystarczy raz.\"

Twoja koleżanka zna się na robocie.

\"Tymczasem jak ustalono w jego toku sprawa o ustalenia powyższego statusu J. K. została już przesądzona ostateczną decyzją Burmistrza Gminy K. z [...] października 2012 r. nr [...], uznającą wówczas ww. za uchylającego się od zobowiązań alimentacyjnych. Decyzja ta, jak wynika z niespornych ustaleń organu, pozostaje nadal w obrocie prawnym. W konsekwencji powyższego, do czasu jej wyeliminowania wykluczona była prawna możliwość prowadzenia w tym względzie ponownie postępowania i podejmowania merytorycznego rozstrzygnięcia, w którym doszłoby do określenia statusu dłużnika alimentacyjnego w oparciu o ww. przepisy. \"


http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/9F1B6015B1
"Com napisał, napisałem."
J 19, 22
RR
Awatar użytkownika
Inspektor
Posty: 2014
Od: 23 lip 2007, 22:51
wieś, Polska

Napisano: 29 sty 2014, 18:43

i zacytuj dalej:
\"Ta okoliczność była z kolei przesądzająca dla sposobu załatwienia obecnie zawisłej przed organem sprawy administracyjnej, gdyż implikowała wydanie przez Burmistrza Gminy rozstrzygnięcia o treści przewidzianej dyspozycją normy prawnej zawartej w przepisie art. 105 § 1 k.p.a., a więc o umorzeniu postępowania ze względu na jego bezprzedmiotowość. Skoro zatem organ pierwszej instancji podjął o tej treści decyzję to jego działaniu nie można skutecznie zarzucić naruszenia prawa. W konsekwencji także za zgodne z prawem, a zwłaszcza z ww. przepisem, uznać należy utrzymanie tej decyzji w mocy przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze w W.\"
~Elmer


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]