zasądzone alimenty od obojga rodziców pomocy!!!

Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 02 cze 2014, 14:58

Witam mam taki problem osoba uprawniona pobiera fundusz alimentacyjny od dnia 01.10.2013r. w związku z zasądzonymi alimentami od ojca w wysokości 400,00 zł. miesięcznie, w maju złożyła kolejny wniosek na fundusz z którego wynika, że od miesiąca stycznia 2014r. ma zasądzone alimenty również od matki w wysokości 450,00 zł. miesięcznie. Z tego co przeczytałam to fundusz przysługuje jej(osobie uprawnionej) w wysokości 500 zł. miesięcznie czy tak? i czy powinna mieć przyznane świadczenie od każdego rodzica w kwocie po 250,00 zł miesięcznie co dawałoby 500 zł., czy mają być wyliczone proporcje że by ustalić właściwy dług dłużników? nic w ustawie nie widzę na ten temat proszę o pomoc :(
Nowa123

Napisano: 02 cze 2014, 15:38

Niestety nasza ustawa wielu sytuacji nie reguluje. Osoba uprawniona może otrzymać maksymalnie 500zł z funduszu alimentacyjnego. Wydaje mi się, że skoro ma już przyznany FA w wysokości 400zł, to to już tak zostaje. Od matki przyznałabym FA w wysokości 100zł. Przyjęłabym zasadę pierwszeństwa złożonego wniosku o FA. A Komornik przecież pozostałe 350zł należne od matki i tak doliczy w należnościach wierzyciela alimentacyjnego. Raczej nie dzieliłabym alimentów na pół. Takie jest moje zdanie. Może inni jeszcze się wypowiedzą.
Grażyna ;-)

Napisano: 03 cze 2014, 7:54

wydaje mi sie że wyliczasz proporcjonalnie od kwoty zasądzonych alimentów od ojca i matki, poszukaj na forum bo na pewno wyczytałam to na forum
nela1334

Napisano: 03 cze 2014, 8:46

Ale jest jeszcze art.11 ust. 2 który jasno reguluje ta sprawę
jolka2

Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]