gdzie maja pobierac FA, Elmerku pomóż

Strona 1 z 2    [ Posty: 14 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 16 cze 2015, 9:47

prosze powiedzcie jak postapic jak babka do tej pory mieszkała na terenie naszej gminy i pobierala FA na dzieci, teraz tymczasowo zamieszkuje gdzies tam daleko w polsce bez dzieci a te osoby uprawnione sa tez w innej gminie razem z ojcem który zobowiązany jest do alimentacji, co robic?pomocy
Misiu

Napisano: 16 cze 2015, 11:35

prosze o pomoc
Misiu

Napisano: 17 cze 2015, 8:37

???????????
Misiu

Napisano: 17 cze 2015, 8:45

pić kawę i płacić dalej
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 17 cze 2015, 8:55

to wierzycielka nie powinna sie ubiegac w gminie zamieszkania osób uprawnionych?
Misiu

Napisano: 17 cze 2015, 9:08

miejscem zamieszkania dzieci jest miejsce zamieszkania matki.
kc:
"Art. 26. § 1. Miejscem zamieszkania dziecka pozostającego pod władzą rodzicielską jest miejsce zamieszkania rodziców albo tego z rodziców, któremu wyłącznie przysługuje władza rodzicielska lub któremu zostało powierzone wykonywanie władzy rodzicielskiej".
A to, że ona przebywa teraz czasowo gdzie indziej nie oznacza, że zmieniła miejsca zamieszkania.
Zresztą sama zmiana miejsca zamieszkania nie jest podstawą do uchylenia prawa do FA.
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator

Napisano: 17 cze 2015, 9:19

A jak pismo o tym ze ona nie mieszka w naszej gminie wplynelo w maju i jak ja wezwalam pisemnie do zlozenia wyjasnien i nie przyszla, wyplata wstrzymana, teraz dopiero dzwonila i sie tlumczyla, napisala oswiadczenie ze czasowo mieszka gdzieindziej, ponadto syn ktory przyniosl to oświadczenie napisal ze nie mieszka z matka tylko jeszcze w innej gminie, mam jej wznowic od czerwca a maja nie wyplacac czy jak?
Misiu

Napisano: 17 cze 2015, 9:26

Art. 21. 1. Wypłatę świadczeń z funduszu alimentacyjnego wstrzymuje się, jeżeli osoba uprawniona albo jej przedstawiciel ustawowy, którzy złożyli wniosek o przyznanie świadczeń z funduszu alimentacyjnego:
1) odmówili udzielenia lub nie udzielili, w wyznaczonym terminie, wyjaśnień co do okoliczności mających wpływ na prawo do świadczeń;
2) odmówili udzielenia organowi prowadzącemu postępowanie egzekucyjne informacji mających wpływ na skuteczność egzekucji lub udzielili informacji nieprawdziwych;
3) nie podejmują świadczeń przez trzy kolejne miesiące kalendarzowe.
2. W przypadku udzielenia wyjaśnień świadczenia z funduszu alimentacyjnego wypłaca się od miesiąca, w którym wpłynęły wyjaśnienia, do końca okresu świadczeniowego, o ile osoba uprawniona nadal spełnia warunki do ich otrzymywania.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator

Napisano: 17 cze 2015, 9:30

tyle to ja wiem z tym ze chodzilo mi o to ze moze od czerwca najlepiej przekazac cala dokumentacje do osrodka wzgledem miejsca zamieszkania osób uprawnionych
Misiu

Napisano: 17 cze 2015, 9:33

sama piszesz:
"z tymczasowo zamieszkuje gdzies tam daleko w polsce"
Nie ma czegoś takiego jak czasowo zamieszkuje. Jest czasowo przebywa.

Nie masz podstawy do przekazania rozpatrzonego wniosku do innej gminy
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator

Następna

Strona 1 z 2    [ Posty: 14 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]