Pomocy elmer

Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 04 sie 2015, 14:43

Babka pobierał u nas FA na dziecko. Z ROPS-u dowiedziałam się, że ta Pani przebywa za granica od 2013 r. zrobiłam uchylenie obecnej decyzji i ustalenie NP poprzedniej. Babka złożyła odwołanie do SKO. SKO dało do ponownego rozpatrzenia ze wzg na to że dziecko jest tutaj. Co mam robić? pomocy
załąmana

Napisano: 04 sie 2015, 14:57

ustalić czy Pani przebywa, czy Pani mieszka za granicą.
Jak tylko przebywa to ustalasz tylko ewentualny uzysk
Jak mieszka to uchylasz (miejscem zamieszkania dziecka jest miejsce zamieszkania matki). Chyba, że dziecko jest pełnoletnie
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 04 sie 2015, 15:25

tzn ze mam zrobić wezwanie tej Pani żeby oświadczyła gdzie przebywa?
załamana

Napisano: 04 sie 2015, 15:26

nie przebywa a mieszka
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator

Napisano: 04 sie 2015, 15:32

ok robię wezwanie i Pani w terminie 7 dni nie przychodzi co wtedy? a gdyby przyszła i oświadczy ze mieszka tutaj (wiem że i tak pojedzie znów za granicę , wydaje mi się, że pracuje tam na czarno) co wtedy ?
załamana

Napisano: 05 sie 2015, 7:48

1. 14 dni - par. 13 rozporządzenia;
2. wstrzymanie wypłaty
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator

Napisano: 05 sie 2015, 9:54

a jakich art mam użyć do tego ? na co się mam powołać?
jestem początkująca co widać.
załamana

Napisano: 27 sie 2015, 12:04

Mamy podobny przypadek z tym, że nasze SKO kazało nam ustalić gdzie jest uprawniony do alimentów a więc ten niepełnoletni syn, zrobiliśmy wezwanie, Pani przyszła złożyła oświadczenie że syn jest tutaj i dołączyła stosowne zaświadczenia ze szkoły. Dyrektor ustalił że w takim razie należy jej wypłacić wszystko i spokojnie ma dalej pobierać FA .
Moje pytanie w takim razie jest tylko, czy wszczęcie postępowania które mieliśmy przed wydaniem decyzji uchylającej (którą nam SKO uchyliło ) należy teraz umorzyć decyzją czy nic nie robić z tym ?
Madzialena

Napisano: 27 sie 2015, 12:05

umorzyć
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator

Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]