Zwrot prawa jazdy- Bardzo proszę o pomoc!

Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 14 paź 2015, 17:31

Witam bardziej doświadczone koleżanki i kolegów,
otóż mam pewien problem... przeprowadziłam całą procedurę w sprawie dłużnika alimentacyjnego (wezwanie na wywiad, wszczęcie postępowania, zapytanie do komornika i OWW o wpłaty, decyzja uznająca z uchylającego się, wniosek o zatrzymanie prawa jazdy i o ściganie z art. 209) w między czasie zgłosił się dłużnik alimentacyjny na wywiad i przedstawił dokumenty, że przebywa na terenie Niemiec i tam prowadzi działalność gospodarczą i oświadczył, że złożył skargę na komornika prowadzącego egzekucję, że przekroczył swoje uprawnienia i nie ma prawa ścigać go gdy nie zamieszkuje w kraju. Dłużnik oczywiście nie płaci alimentów mimo, iż na wywiadzie oświadczył, że posiada dochody. Jak powinnam postąpić w tej sprawie? czy mogę wystąpić z wnioskiem do starostwa o zwrot prawa jazdy? Proszę o pomoc, ponieważ to bardzo ważna i pilna sprawa.
ja8914

Napisano: 15 paź 2015, 8:17

Sytuację masz bardzo jasną.
Decyzja o uznaniu za uchylającego się była wystawiona i nie ma znaczenia, że potem sobie dłużnik przyszedł na wywiad. To raz.
Dwa: Nie masz podstaw do wystąpienia o zwrot prawa jazdy, bo według naszej ustawy dłużnik powinien płacić minimum 50% bieżąco zasądzonych alimentów przez ostatnie 6 miesięcy. Jeśli tego nie robił, w każdej chwili może zacząć i za pół roku możesz z nim pogadać na temat ewentualnego wniosku.
Pamiętajmy cały czas, że takie kroki jak odebranie prawa jazdy ma na celu SKŁONIĆ DŁUŻNIKA DO SPŁACANIA ZADŁUŻENIA!
To, że sobie przyszedł na wywiad po czasie, to jego problem. Ty nie jesteś dobrą ciocią, która ma się bać polskiego niemca z gębą, któremu się coś nie podoba. Przepisy są jasne i konkretne. Ty nie robisz nic oprócz informacji, że jak zacznie spłacać, to pogadacie.

Ciebie nie interesuje to, że złożył jakąś tam skargę na Komornika. Poza tym, jeśli mieszka na stałe za granicą, sprawą powinien zająć się sąd.
kawa i ciasto

Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]