FA dla studenta

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 13 sty 2016, 14:35

Czy dla osoby studiującej na uczelni za granicą przysługują świadczenia z funduszu alimentacyjnego?
kanapka


Napisano: 13 sty 2016, 15:53

moim zdaniem nie bo przez okres świadczeniowy osoba uprawniona powinna przebywać na terytorium RP
ddddd

Napisano: 13 sty 2016, 16:19

W ustawie jest napisane "że zamieszkuje na terenie RP". I w tym miejscu należy zastanowić się nad definicją zamieszkania. Nie została ona zdefiniowana w ustawie o pomocy osobom uprawnionym do alimentów tylko w kodeksie cywilnym (art.25) Miejscem stałego zamieszkania jest miejsce gdzie osoba ma stałe centrum interesów życiowych. Zatem osoba uprawniona jak 90% studentów aby kontynuować naukę wyjeżdża poza miejsce stałego zameldowania. Uważam, że nie ma znaczenia gdzie podejmuje naukę osoba uprawniona, powinna na tę okoliczność przedstawić właściwe zaświadczenie oczywiście w j. polskim
praktyk


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]