wniosek o podjęcie

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 11 lut 2016, 14:59

Dostałam wniosek o podjęcie działań (nowy dłużnik) z innej gminy, wysłałam wezwanie na wywiad - awizowano dwukrotnie, nie odebrał, wszczęłam postępowanie, awizowano dwukrotnie "mieszkanie zamknięte". Co mam robić dalej?
miniatura

Napisano: 11 lut 2016, 15:19

mieszkanie zamknięte to dopisek listonosza. Nie wynika z niego wprost, że dłużnik się wyprowadził. Jeśli na potwierdzeniu odbioru listonosz nie zaznaczył pozycji "zmarł", "pod wskazanym adresem jest nieznany" lub "wyprowadził się" to takie pismo traktujesz jako doręczone zgodnie z kpa. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby napisać do komornika o ustalenie miejsca pobytu dłużnika, bowiem korespondencja kierowana pod wskazany adres wraca z adnotacją awizo. Jeśli komornik wskaże Ci ten sam adres, to dalej robisz sobie postępowanie o uznanie. Pilnuj jednak terminów na wydanie decyzji, bo wszczęcie masz doręczone przez awizo, a komornik potrzebuje trochę czasu na odpowiedź w sprawie adresu. Pamiętaj o art. 36 kpa :-) Miłej pracy :-)
Grażyna ;-)

Napisano: 11 lut 2016, 15:46

Grażyna Bardzo Ci dziękuję, bardzo mi pomogłaś. Jestem nowa i przyznam, że trochę się gubię w tym gąszczu...
miniatura

Napisano: 11 lut 2016, 15:52

nie ma sprawy, powodzenia :-)
Grażyna :-)

Napisano: 11 lut 2016, 15:58

A jak jestem owd a nie oww to też MOGĘ pisaĆ DO KOMORNIKA U USTALENIE ADRESU? cZY TYLKO OWW?
miniatura

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]