uchylać, czy nie?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 21 cze 2016, 14:13

Chłopak pobiera fa, jest uczniem ostatniej klasy liceum. w maju zdał maturę i od czerwca podjął pracę na umowę o pracę. Dzisiaj przyniósł mi kopie umowy. Czy uchylam mu świadczenie od czerwca, bo podjął pracę? czy płacę dalej do sierpnia, bo nadal ma status ucznia w szkole, tylko skończył już zajęcia i może sobie pracować??? podpowiedzcie!
Zlena


Napisano: 21 cze 2016, 14:20

Absolwent, który odebrał świadectwo przed 31 sierpnia ma status ucznia aż do 31 sierpnia.
Art. 63. USO
Rok szkolny we wszystkich szkołach i placówkach rozpoczyna się z dniem 1 września każdego roku, a kończy - z dniem 31 sierpnia następnego roku.
nowapa
Podinspektor
Posty: 1078
Od: 16 gru 2014, 11:47

Napisano: 22 cze 2016, 10:27

ale skoro podjął zatrudnienie to alimenty mu się nie należą, bo sam się utrzymuje.

Art. 133. kodeks rodzinny i opiekuńczy
§ 1. Rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania.
KamiLka

Napisano: 22 cze 2016, 10:44

No i dalej nie wiem ;/
Zlena

Napisano: 22 cze 2016, 11:00

KamiLka pisze:ale skoro podjął zatrudnienie to alimenty mu się nie należą, bo sam się utrzymuje.

Art. 133. kodeks rodzinny i opiekuńczy
§ 1. Rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania.

no i z tego tytułu zobowiązanemu przysługuje roszczenie o uchylenie obowiązku alimentacyjnego, póki co wyrok zasądzający jest obowiązujący
Zaprawdę, nie masz nic wstrętniejszego ponad monstra owe, urzędasami zwane, któreż płodami są plugawego czarostwa i diabelstwa.
Oto łotry bez cnoty, sumienia i skrupulów, istne stwory piekielne, do uprzykrzania życia jeno zdatne...
Tom.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 4710
Od: 09 mar 2005, 16:10
PL

Napisano: 22 cze 2016, 11:12

Art. 133. kodeks rodzinny i opiekuńczy
§ 1. Rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania.[/quote]


nie możesz twierdzić że jego wynagrodzenie wystarcza na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania. Jest do 31 sierpnia 2016 uczniem więc płacisz, chyba że teraz po podjęciu pracy jego dochód przekroczy kryterium dochodowe
Karlitos
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 91
Od: 18 sty 2016, 15:39
mazowieckie

Napisano: 22 cze 2016, 13:53

KamiLka pisze:ale skoro podjął zatrudnienie to alimenty mu się nie należą, bo sam się utrzymuje.

Od kiedy organ decyduje, czy alimenty się należą?
nowapa
Podinspektor
Posty: 1078
Od: 16 gru 2014, 11:47


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]