ELMER i inni błagam o pomoc!!!!

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 19 sie 2016, 12:28

chodzi o bezskuteczność egzekucji w przypadku dłużnika alimentacyjnego zamieszkującego poza granicami kraju (pochodzenia obcego).
Wnioskodawca złożył wniosek o FA wraz z informacją z sądu okręgowego, że w związku z prowadzonym postępowaniem dłużnik został odnaleziony a informacja o stanie postępowania (z organu włoskiego) zostanie przekazana w ciągu 60 dni. Ten czas już minął odpowiedzi nie ma. Wierzycielka uzyskała informację w sądzie że jest okres urlopowy i że ośrodek powinien przyznać FA, a w przypadku ściągnięcia należności od dłużnika to są świadczenia nienależnie pobrane (ale kto je zwróci? na pewno nie nasza wierzycielka).
Proszę o podpowiedź co zrobić w takiej sytuacji? Radca prawny mówi żeby czekać na pismo z SO, a MRPiPS na nasze pytanie odpowiedziało że "nie dokonuje wiążącej wykładni przepisów", a wierzycielka chce kasę. Kolejny termin przedłużyłam do końca sierpnia a lada moment kończy się okres świadczeniowy.
z góry dziękuję
a s i a


Napisano: 19 sie 2016, 12:49

art. 15 ust. 4 pkt e) informacje właściwego sądu lub właściwej instytucji o podjęciu przez osobę uprawnioną czynności związanych z wykonaniem tytułu wykonawczego za granicą albo o niepodjęciu tych czynności, w szczególności w związku z:

- brakiem podstawy prawnej do ich podjęcia lub

- brakiem możliwości wskazania przez osobę uprawnioną miejsca zamieszkania dłużnika alimentacyjnego za granicą.

Masz informację z sądu, że osoba uprawniona podjęła czynności związane z wykonaniem tytułu.
Przyznajesz świadczenia.
Jak będzie wpłata dla Strony od dłużnika jak najbardziej ma ona nienależne
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 18098
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 19 sie 2016, 12:57

Jestem tego zdania co Elmer, a jeżeli będą NP to potrącisz z bieżąco przyznaych świadczeń z FA.
yomica

Napisano: 19 sie 2016, 13:59

Dzięki Wam bardzo!!!
Gość


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]