Są nienależnie pobrane czy nie?

Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 24 sie 2016, 11:57

Kobieta złożyła wniosek o FA na okres świadczeniowy 2016/2017, do wniosku dołączyła dwa zaświadczenia od komornika: o bezskuteczności egzekucji świadczeń alimentacyjnych oraz drugie informujące, że egzekucja okazała się częściowo bezskuteczna a w 2015r. wierzycielka otrzymała kwoty w/g poniższego wykazu:
13. 08. 2015 - 245,45 zł
14. 09. 2015 - 57,55 zł
01. 10. 2015 - 34,15 zł
Co do tej październikowej wpłaty , to nie mam wątpliwości, że jest ok i wpłatę można wyjaśnić w ten sposób, że komornik nie miał jeszcze naszej decyzji o przyznaniu prawa do świadczeń z FA od października więc przekazał pieniądze w pierwszej kolejności wierzycielce. Natomiast mam wątpliwości co do tej kwoty otrzymanej przez wierzycielkę w sierpniu, bo w sierpniu mimo, że wypłacaliśmy fundusz komornik nic nam nie wpłacił, natomiast we wrześniu były dwie wpłaty komornika jednakże należności z tytułu wypłaconych świadczeń z funduszu nie zostały całkowicie zaspokojone. Nie wiem czy te kwoty, które komornik wypłacił wierzycielce w miesiącach sierpień i wrzesień 2015 mam uznać jako NP świadczenia??? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami, może macie podobne sytuacje...
PatiS1

Napisano: 24 sie 2016, 13:23

Nikt się nie wypowie?
PatiS1

Napisano: 24 sie 2016, 13:38

czytałam juz tutaj różne rzeczy ale ja bym zrobiła i tak robie, że uznaje NP za te miesiące, które wymieniłas w kwotach jakie podałaś.
Uprzedze noiektórych pytania, robie tak od lat, miałam wiele kontroli nawet sama ich o to pytałam i nigdy nie miałam w tym temacie nawet zaleceń. Pozdrawiam
"Bądź dobrej myśli
bo po co być złej"
Stanisław Lem
legalna 01
Awatar użytkownika
Podinspektor
Od: 27 kwie 2015, 14:01

Napisano: 24 sie 2016, 13:41

Raczej są to nienależnie pobrane świadczenia...
*ewa

Napisano: 24 sie 2016, 14:20

Dziękuję bardzo za odpowiedź, pozdrawiam :)
PatiS1

Napisano: 24 paź 2016, 23:55

legalna 01 pisze:czytałam juz tutaj różne rzeczy ale ja bym zrobiła i tak robie, że uznaje NP za te miesiące, które wymieniłas w kwotach jakie podałaś.
Uprzedze noiektórych pytania, robie tak od lat, miałam wiele kontroli nawet sama ich o to pytałam i nigdy nie miałam w tym temacie nawet zaleceń. Pozdrawiam

wymienione miesiące, czyli tylko sierpień i lipiec - nienależnie pobrane ?
mgops 5

Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]