13-14 października, 10-11 listopada, Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" ul. Korotyńskiego 13, Warszawa
04.10.2018, Warszawa

co zrobić z kuratorem ds doręczeń!!!!

Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 24 lis 2016, 9:59

Mam problem. w naszym ośrodku kuratorem od doręczeń jest pracownik który już tu nie pracuje. Co mam zrobić z pismami dla dłużników ? . czy odwołać kuratora z funkcji, pomocy bo wróciłam po długiej przerwie i niestety już schody
alicja.k86

Napisano: 25 lis 2016, 9:33

Proszę podpowiedzcie co mam w takiej sytuacji zrobić, bo tego tak zostawić nie mogę, bo mi się koło nosa zapali :cry:
alicja.k86

Napisano: 25 lis 2016, 11:02

a co chcesz dłużnikowi doręczyć?
odkąd nie robimy decyzji o zwrocie to ja nie występuje do sadu o kurtaora
"Bądź dobrej myśli
bo po co być złej"
Stanisław Lem
legalna 01
Awatar użytkownika
Podinspektor
Od: 27 kwie 2015, 14:01

Napisano: 30 lis 2016, 13:45

chodzi mi o to, że informacje o wydanych decyzjach przyznających FA, bo wtedy nie mamy zwrotki podpisanej a jest ustalony kurator ds doręczeń a już u nas nie pracuje wiec co zrobić, czy po prostu wpiąć do akt kuratora i tyle, wtedy w aktach informacja pozostaje bez zwrotki
alicjak86

Napisano: 30 lis 2016, 13:54

nie dostarczasz tego i tyle. Nie masz komu
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 01 gru 2016, 21:14

A jeśli dłużnik ma kuratora ds. doręczeń (nie odwołaliśmy go), to nadal przekazuję kuratorowi informację o przyznaniu? Czy w tym okresie już nie przekazuję, tylko zostawiam w teczce?
hungaria

Napisano: 02 gru 2016, 8:49

kuratora ustala się zwykle do konkretnej sprawy np. doręczeniu decyzji o zwrocie, musisz rozczytać co jest w postanowieniu sądu, jak nie chcesz do kuratora ds. doręczeń wysyłać to poproś policję o ustalenie miejsca zamieszkania, może akurat ustalą gdzie zamieszkuje.
paulina 124

Napisano: 02 gru 2016, 9:29

Ja w postanowieniu Sądu mam, że " ma obowiązek skutecznie doręczyć dłuż. alim. inform. o przyznaniu osobie uprawnionej świadczenia z fa , decyzje w sprawie zwrotu przez dłużn. alim. należności z tyt. otrzymanych przez osobę uprawnioną świadcz. z fa, informacje o wysokości zobowiązań dłużnika alimentacyjnego wobec skarbu państwa z tyt. : wypłaconych osobie uprawnionej świadczeń z fa na podst ustawy o post. wobec dłużn. alim. oraz zaliczce alimentacyjnej"

Wiec tak,że przydałoby się przekazać ta informację.
alicjak86

Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]