13-14 października, 10-11 listopada, Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" ul. Korotyńskiego 13, Warszawa
04.10.2018, Warszawa

nienależnie pobrane świadczenie ??

Strona 2 z 2    [ Posty: 19 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 18 lip 2017, 10:58

proszę o odzew
mały gops
Praktykant
Od: 24 mar 2017, 9:34

Napisano: 18 lip 2017, 11:44

jak przyjęła alimenty na dziecko to ma NP
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 18 lip 2017, 12:36

a jeśli nie otrzymała w lipcu jeszcze funduszu, a alimentów od dłużnika nie chce zwrócić do komornika, to co powinnam zrobić? nie wypłacać? co powinnam wierzycielce napisać?
mały gops
Praktykant

Napisano: 18 lip 2017, 12:55

wezwać do wyjaśnień i najlepiej poprosić o jej zgodę na obniżenie alimentów
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator

Napisano: 18 lip 2017, 13:28

ale ona dostała od dłużnika więcej niż miesięczna kwota zasądzonych alimentów, wstrzymałabym chyba wypłatę dopóki nie odda komornikowi tych pieniędzy, tylko co jej napisać, trudno się z nią dogadać
mały gops
Praktykant

Napisano: 18 lip 2017, 13:38

ona nie musi oddawać, wytłumacz jej, że w tym miesiącu jej się FA nie należy i niech napisze prośbę o uchylenie na ten miesiąc
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator

Napisano: 18 lip 2017, 13:44

każda inna wierzycielka na pewno napisałaby mi taką prośbę, ale nie ona. muszę jej jakieś pisemko napisać - inaczej się nie da, ona jest zbyt konfliktowa
mały gops
Praktykant

Napisano: 18 lip 2017, 13:47

informacje, że otrzymała kasę (i ile na dziecko) masz skąd?

Zasadniczo masz opcję wszczęcia postępowania w związku z:
Art.  24.  [Uchylenie lub zmiana decyzji uprawniającej do otrzymywania świadczeń z funduszu alimentacyjnego]

1.  Organ właściwy wierzyciela może bez zgody osoby uprawnionej albo jej przedstawiciela ustawowego zmienić lub uchylić ostateczną decyzję administracyjną, na mocy której strona nabyła prawo do świadczeń z funduszu alimentacyjnego, jeżeli uległa zmianie sytuacja rodzinna lub dochodowa rodziny mająca wpływ na prawo do świadczeń, egzekucja stała się skuteczna, osoba nienależnie pobrała świadczenia lub wystąpiły inne okoliczności mające wpływ na prawo do świadczeń.

art. 2 pkt 7:
7) nienależnie pobranym świadczeniu - oznacza to świadczenia z funduszu alimentacyjnego:
d) wypłacone, w przypadku gdy osoba uprawniona w okresie ich pobierania otrzymała, niezgodnie z kolejnością określoną w art. 28, zaległe lub bieżące alimenty, do wysokości otrzymanych w tym okresie alimentów,
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator

Napisano: 18 lip 2017, 13:55

dała pracownikowi socjalnemu przelew (operacje z konta), żeby mi przekazał, bo ona to nie będzie niepotrzebnie do mnie jechać, i na paliwo tracić, i komornikowi nie zwróci pieniędzy bo 3 zł musi wydać na przelew, tak - najlepiej wyślę zawiadomienie w sprawie uchylenia fa, najwyżej w sierpniu znów sobie złoży wniosek jeszcze na stary okres
mały gops
Praktykant

Poprzednia

Strona 2 z 2    [ Posty: 19 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]