Protest pracowników sfery budżetowej

Strona 22 z 24    [ Posty: 237 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 18 cze 2018, 16:37

voodoo pisze:to nic ujmującego robić fizycznie. Ba,powiem więcej. Odwalę 8 godzin i nie myślę w domu o pracy.

"Jeśli człowiek ma zamiar do końca życia pozostać pracownikiem fizycznym, to powinien równo z wybiciem godziny szesnastej zapominać o swojej pracy. Natomiast jeśli zamierza piąć się wzwyż, wówczas wybicie godziny szesnastej powinno być dlań sygnałem do myślenia.
Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje".
Henry Ford
ps. Proszę nie straszyć banem. Nikt się nie boi.
Zosia.
Stażysta
Od: 01 lis 2017, 17:07

Napisano: 19 cze 2018, 7:21

zwłaszcza, że nowe konta można zakładać co chwilę :-P. chyba, że ktoś jest bardzo przywiązany do swojego nicku to wtedy banem można postraszyć :lol: .
vasaria
Awatar użytkownika
Stażysta
Od: 25 mar 2016, 18:35

Napisano: 19 cze 2018, 14:03

Też przeczytałam artykuły, zwłaszcza artykuł z wp.pl mnie rozwalił.Trzysta złotych podwyżki w tamtym roku. Ciekawe dla kogo!! ja pracuje w DMiE lat 9 i mam ok 2000 tyś. w zeszłym okresie zasiłkowym byłam o delegowana do 500+ bo brakowało rak do pracy. Jest to bardzo smutne, ludzie,którzy lubią swoja pracę,spełniają się, nie są finansowo doceniani, inni myślą ,że my tu kokosy zarabiamy!!!! Nie ma u Nas związków, cisza. Na pytania odpowiadają zawsze tak samo : Nie ma pieniędzy !! i tak od kilku lat..:(
anbDME
Praktykant
Od: 03 sie 2017, 12:08

Napisano: 20 cze 2018, 9:16

pieniądze są, ale zwracane przez kierownictwo. w zeszłym roku zwrócono u mnie kilka tys zł. czy coś stało na przeszkodzie, żeby te pieniądze dać nam na premie ??? ale nie, kierownik się wykazał jaki jest gospodarny. a moim zdaniem - to mega niegospodarność wyprowadzać pieniądze z gminy :| .
askalon
Praktykant
Od: 20 cze 2018, 8:22

Napisano: 20 cze 2018, 12:28

Zaraz minie tydzień od spotkania w Bydgoszczy i nikt nic nie pisze co i jak. Czyżby pozabijali się tam ? Proszę o konkretne ustalenia z ministerstwem.
św-pomoc
Stażysta
Od: 17 wrz 2017, 17:59

Napisano: 22 cze 2018, 13:47

Obradująca w Zakopanem w dniach 19-20 czerwca Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” określiła swoje postulaty dot. ustawy budżetowej. W swoim stanowisku żąda 8,5 proc. wzrostu płacy minimalnej (co stanowi kwotę 2278 zł), 12 proc. wskaźnika wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej oraz odmrożenia kwoty naliczania funduszu socjalnego, co dałoby wzrost na jednego pracownika o ok. 300 zł. Członkowie Komisji Krajowej upoważnili Prezydium KK do opracowania scenariuszy działań w razie nie spełnienia tych postulatów – „Solidarność” nie wyklucza protestów.

Podczas posiedzenia członkowie Komisji Krajowej przyjęli stanowisko ws. wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej, minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości odpisów na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Żądają w nim ustalenia średniorocznego wskaźnika wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej na 2019 rok na poziomie nie mniejszym niż 12 proc. Związkowcy przypomnieli, że od 2011 roku do teraz wskaźnik wzrostu wynagrodzeń dla pracowników sfery budżetowej ani drgnął. W tym czasie skumulowana inflacja przewyższyła 12 proc. Realna wartość wynagrodzeń spadła. Związkowcy są przekonani, że taki sposób rozdysponowania środków powoduje pogłębianie nierówności i rozwarstwienie grup zatrudnionych w sektorze publicznym.

Zbyt niska płaca minimalna
Komisja Krajowa stoi również na stanowisku, że zaproponowana przez stronę rządową wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę, która miałaby wynieść 2220 zł oraz wysokość minimalnej stawki godzinowej na 2019 rok jest nie do przyjęcia.

W 2007 roku we wspólnym komunikacie rządu RP i NSZZ „Solidarność” zawarto deklarację systematycznego podnoszenia wynagrodzenia minimalnego tak, by w 2010 roku stanowiło ono 50 proc. prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej. Wbrew tym uzgodnieniom, zaproponowane na przyszły rok wynagrodzenie minimalne spowoduje obniżenie relacji jego wartości do prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w 2019 roku do poziomu ok. 46,5 proc. (dla porównania w 2017 roku ta relacja wynosiła 46,8 proc.). „Solidarność” nie zgadza się na takie rozwiązanie.

KK NSZZ „Solidarność” domaga się także odmrożenia wysokości odpisów na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Obecnie podstawę do wyliczeń odpisu podstawowego stanowi przeciętne wynagrodzenie z drugiego półrocza 2012 roku.

źródło: www.solidarnosc.org.pl
zwiazek zaw. zcsr
Praktykant
Od: 10 kwie 2018, 14:37

Napisano: 22 cze 2018, 14:40

a co ustaliliście na tym spotkaniu w bydgoszczy ?
św-pomoc
Stażysta

Napisano: 22 cze 2018, 14:42

św-pomoc pisze:a co ustaliliście na tym spotkaniu w bydgoszczy ?

podpinam się do pytania
Hazal
Praktykant
Od: 28 maja 2018, 11:37

Napisano: 22 cze 2018, 14:46

Mam przeczucia, że jeśli chodzi o pracowników obsługujących SW,SR i Fa i 300 nic to specjalnie nie wniesie.
Będziemy padać jak muchy, i chcąc nie chcąc L4 bedzie konieczne.

Urlopy tylko do końca czerwca. później do grudnia juz nie ma szans na jakiekolwiek dni wolne. (informacja od kierownika)
kierownik natomiast bierze w sierpniu :lol:
coraz mniej sie chce przychodzic do tej pracy.
A jeśli chodzi o organizację 300+ - nie występuje coś takiego.
Sami pracownicy się mają martwić.
Hazal
Praktykant
Od: 28 maja 2018, 11:37

Napisano: 22 cze 2018, 14:54

U mnie to samo, jeśli chodzi o 300+ to mam tylko upoważnienie od Burmistrza i nic więcej nie wiem. Czuje że mój kierownik chce mi dorzucić to do wykazu obowiązków i będę za frajer robić te 300+. Szkoda gadać.
św-pomoc
Stażysta

PoprzedniaNastępna

Strona 22 z 24    [ Posty: 237 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]