skarga na komornika- umorzył postępowanie a u nas nadal jest

Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 19 lip 2019, 8:08

Czy ma ktoś może szablon skargi na komornika? Komornik umorzył postępowanie a u nas w systemie jest jeszcze zadłużenie... Czy miał ktoś taka sytuację? :?:
daria1987
Praktykant
Od: 05 cze 2019, 7:47

Napisano: 19 lip 2019, 11:27

1. dzwoń do komornika i wyjaśnij mu że dłużnik ma jeszcze zadłużenie
2. złóż zażalenie na postanowienie komornika w ciągu 7 dni od jego odbioru (napisz, że dłużnik ma jeszcze zadłużenie)
- to powinno pomóc (skarga na komornika to ostateczność)
jak komornik nie uwzględni zażalenia puść mu wniosek o wszczęcie egzekucji co do niespłaconych należności dłużnika
Brudny Harry
Praktykant
Od: 19 lip 2019, 11:19

Napisano: 25 lip 2019, 9:10

Ja, po porozumieniu z komornikiem, wysłałam wniosek o wszczęcie egzekucji co do niespłaconej należności razem z rozliczeniem wszystkich wpłat dłużnika. To było w styczniu i do tej pory komornik nie ustosunkował się...
sylwiaW
Praktykant
Od: 09 lis 2017, 11:44

Napisano: 29 lip 2019, 15:15

Dziękuję za odpowiedzi :) Próbowałam się porozumieć z komornikiem przez telefon nie dało się. Wysłałam wniosek o kontynuację egzekucji bo u nas dług dalej jest dostałam postanowienie o zakończeniu ponieważ dług został spłacony. W pouczeniu tego postanowienia było ,ze mam 7 dni na złożenie skargi na czynności komornicze albo zaniechanie czynności komorniczych. Złożyłam skargę na to postanowienie o zakończeniu postępowania egzekucyjnego. Tak mi też poradziła Pani z kancelarii tego komornika, bo z komornikiem niestety przez kilka dni nie mogłam się skontaktować ciągle był zajęty i nie mógł odebrać telefonu... Czas mnie gonił więc musiałam podjąć jakieś kroki. Dodam jeszcze ,że sprawa toczy się od maja br , komornik niestety nie chciał z nami wyjaśniać rozbieżności w rozliczeniach tylko wysyłał wyegzekwowane kwoty . Napiszę tu jak to wszystko się potoczy dalej... ;)
daria1987
Praktykant
Od: 05 cze 2019, 7:47

Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]