Czy za każdym razem wnioskujecie o ściganie ? sonda

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 09 sie 2019, 7:44

Czy w przypadku, gdy jest w obrocie prawnym decyzja o uznaniu dłużnika za ..., a on " po raz kolejny nie stawia się" lub " odmawia " sporządzacie wnioski do prokuratury o ściganie z art. 209 Kk? Czy taki wniosek sporządzacie tylko raz po wydaniu pierwszej decyzji?
koala2
Praktykant
Posty: 4
Od: 06 sie 2019, 7:32


Napisano: 09 sie 2019, 8:15

tak jak mówi ustawa. Nie wydajesz decyzji, nie robisz prokuratury
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 18360
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 09 sie 2019, 8:34

Dziękuje, też nie robiłam za każdym razem prokuratury, są jednak ośrodki, które kierują wniosek do prokuratury o ściganie chociaż nie wydają decyzji. Miałam wątpliwości, chociaż biorąc na logikę te coroczne wnioski zostały " zastąpione" zawiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa.
koala2
Praktykant
Posty: 4
Od: 06 sie 2019, 7:32

Napisano: 12 sie 2019, 11:57

Wniosek o ściganie, a zawiadomienie o możliwości.... ,to 2 różne sprawy.
My wysyłamy wniosek po wydaniu decyzji o uznaniu, a zawiadomienia po każdym przyznaniu świadczeń jeśli dług przekracza równowartość 3 świadczeń (90% dłużników). Chyba, że robimy coś nie tak?? :roll:
Sma91
Praktykant
Posty: 31
Od: 18 kwie 2018, 13:48
pomorskie

Napisano: 12 sie 2019, 12:30

DŁUG PRZEKACZA RÓWNOWARTOSC 3 SWIADCZEN - WYJASNISZ?
;)
joannaaa02
Stażysta
Posty: 152
Od: 04 maja 2018, 13:15

Napisano: 12 sie 2019, 12:42

art 209 KK
Sma91
Praktykant
Posty: 31
Od: 18 kwie 2018, 13:48
pomorskie

Napisano: 12 sie 2019, 13:58

Sma91 pisze:Wniosek o ściganie, a zawiadomienie o możliwości.... ,to 2 różne sprawy.
My wysyłamy wniosek po wydaniu decyzji o uznaniu, a zawiadomienia po każdym przyznaniu świadczeń jeśli dług przekracza równowartość 3 świadczeń (90% dłużników). Chyba, że robimy coś nie tak?? :roll:


ja robię dokładnie tak samo
paulaaaPP
Praktykant
Posty: 19
Od: 19 lip 2018, 8:17


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]