ZASIŁEK SZKOLNY - PILNE

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 10 gru 2014, 10:44

Witam!
W miesiącu Pażdziernniku wypłacony był zasiłek szkolny dla dwóch uczniów z powody choroby nowotworowej jednego z rodziców w obecnej chwili jeden z rodziców zmarł czy mogę drugi raz wypłacić zasiłek szkolny w tym roku..?
Wojti


Napisano: 10 gru 2014, 11:02

możesz
nie można przyznać zasiłku 2 razy z tego samego powodu
tutaj pierwszy powód była choroba
a drugi powód śmierć
przypomnę tylko,że samo wystąpienie zdarzenia losowego nie moze być przyczyną przyznania zasiłku
tzreba wykazać związek pomiędzy zdarzeniem losowym,a pogorszeniem sytuacji rodziny w sensie dlaczego rodzina znalazła się przejściowo w trudnej sytuacji

przytoczę brutalny przykład: śmierć ojca,który nigdy nie pracował nie pogarsza sytuacji rodziny,bo ani rodzina nie utraciła jego dochodów,ani dzieci po jego śmierci nie dostaną renty
xyz@

Napisano: 25 lut 2015, 10:58

Proszę o pomoc.

Czy mogę przyznać zasiłek szkolny na dziecko, które utraciło alimenty z powodu śmierci ojca? Sytuacja tej rodziny znacznie się pogorszyła.Matka dziecka,które utraciło ojca (po rozwodzie) żyje z konkubentem, z którym na utrzymaniu ma również drugie dziecko. Jest ona jedyną żywicielką rodziny.

Czy we wniosku w składzie rodziny może wykazać konkubenta? Czy zasiłek szkolny przyznajemy na podstawie dochodu rodziny- mimo,że zaistniało zdarzenie losowe, tzn. czy powinna ona do wniosku dołączyć dochody za okres poprzedzający złożenie wniosku? Kiedy rozpatrzyć taki wniosek i czy powołać komisję stypendialną?

Może to mało istotne,ale kobieta ta nie ubiegała się nigdy wcześniej o stypendium socjalne.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc, nie wiele wiem na ten temat ponieważ dopiero od stycznia zajmuję się stypendiami.
Rita

Napisano: 25 lut 2015, 14:01

Proszę przeczytać zapisy Art 90 e ustawy i systemie oświaty. Dochody nie są decydujące jednak należy przeanalizować czy smierć ojca miała nie tylko wpływ na otrzymywanie alimentów, ale czy np. ojciec kupował dziecku jakieś rzeczy związane z edukacją. Należałaoby zapytać Panią do protokołu lub przyjąć oświadczenie, że ubytek alimnetów przejściowo spowodował to, że Pani nie ma środków na wydatki związane z edukacją dziecka( np. zakup podręcznika, ........)
bychu

Napisano: 25 lut 2015, 14:05

Dodatek. Można zaproponować Panijesli dochód jest niższy od kwoty kryterium złozenie wniosku/ów o przyznanie stypendium podstawą - utrata dochodu. Moim zdaniem z urzędu można by przyznać stypendium na okres do czerwca 2015 r.
bychu


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]