Dzięcko uczęszczające do klasy "0" - 6-latek czy się należy?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 20 wrz 2017, 9:07

Jak to jest z dzieckiem, któro uczęszcza do klasy "0" - jest 6-latkiem? Uczęszcza do Publicznego Przedszkola Samorządowego przy Zespole Szkół Podstawowych. Matka złożyła wniosek na stypendium na to dziecko twierdząc że jest uczniem. Co robić?
Patrycjaops
Praktykant
Posty: 7
Od: 20 wrz 2017, 8:58


Napisano: 20 wrz 2017, 12:32

Powiedzieć matce, że pasowanie na ucznia to jest w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Dopóki nie jest pasowany na ucznia to nie jest uczniem.
vero
Stażysta
Posty: 114
Od: 22 mar 2017, 9:02

Napisano: 20 wrz 2017, 14:32

Powiedzieć to można a jak klient uparty jest i nie wycofa wniosku więc muszę wydać decyzję odmowną. Tyko na jakie art. muszę się powołać? Może ma ktoś jakąś przykładową decyzję? Pomocy...
Czy coś się pozmieniało jeżeli chodzi o ustawe o oświacie?
Patrycjaops
Praktykant
Posty: 7
Od: 20 wrz 2017, 8:58

Napisano: 02 paź 2017, 12:52

Czy może ktoś podpowie na jaki art się powołać przy decyzji odmownej?
Patrycjaops
Praktykant
Posty: 7
Od: 20 wrz 2017, 8:58

Napisano: 02 paź 2017, 14:00

Patrycjaops pisze: [...] Uczęszcza do Publicznego Przedszkola Samorządowego przy Zespole Szkół Podstawowych. [...]


ART 90 B :
3. Pomoc materialna przysługuje:
1) uczniom szkół publicznych i niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych
dla młodzieży i dla dorosłych oraz słuchaczom kolegiów pracowników służb
społecznych – do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do
ukończenia 24. roku życia;
[2) wychowankom publicznych i niepublicznych ośrodków umożliwiających
dzieciom i młodzieży, o których mowa w art. 16 ust. 7, a także dzieciom
i młodzieży z upośledzeniem umysłowym z niepełnosprawnościami sprzężonymi
realizację odpowiednio obowiązku szkolnego i obowiązku nauki – do czasu
ukończenia realizacji obowiązku nauki.]
<2) wychowankom publicznych i niepublicznych ośrodków rewalidacyjno-
-wychowawczych – do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki.>
4. Świadczenia pomocy materialnej, o których mowa w art. 90c ust. 2,
przysługują również uczniom szkół niepublicznych nieposiadających uprawnień szkół
publicznych dla młodzieży i dla dorosłych – do czasu ukończenia realizacji obowiązku
nauki


Skoro nie ma wymienionego przedszkola to znaczy, że ktoś kto chodzi do przedszkola nie może otrzymać stypendium szkolnego.
vero
Stażysta
Posty: 114
Od: 22 mar 2017, 9:02

Napisano: 01 lip 2019, 10:07

A jeżeli 6-latek idzie od września do pierwszej klasy to należy mu się stypendium szkolne od września, prawda? jeśli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu.
tifio
Praktykant
Posty: 8
Od: 14 gru 2018, 16:01

Napisano: 02 lip 2019, 7:49

no tak, ale to musi zlozyc nowy wniosek
qwertyops
Stażysta
Posty: 51
Od: 10 kwie 2017, 11:31

Napisano: 03 lip 2019, 12:30

Dzięki za odpowiedź. A we wrześniu i tak wszyscy składają nowe wnioski.
tifio
Praktykant
Posty: 8
Od: 14 gru 2018, 16:01


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]