Stypendia podział dotacji dla Województwa Małopolskiego.

Strona 2 z 2    [ Posty: 14 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 23 lut 2018, 9:07

Marta2806 - dzięki :D
"W życiu zwycięża tylko głupi; mądry widzi przed sobą zbyt wiele trudności i traci pewność siebie zanim zacznie działać."
Erich Maria Remarque
Stańczyk
Awatar użytkownika
Stażysta
Od: 20 mar 2016, 16:47

Napisano: 23 lut 2018, 10:34

Czyli jeśli u mnie wskaźnik jest większy niż 40% a mniejszy niż 75% to nasz wkład własny wynosi 10% tak?
a jak rozumieć tą część: Ponadto
samorząd, który byłby uprawniony do przekazywania niższego wkładu musiałby dodatkowo zapewnić przeznaczenie na stypendia szkolne co najmniej 95% środków naliczonych zgodnie z rozporządzeniem w sprawie terminów przekazywania dotacji celowej gminom na dofinansowanie świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym oraz sposobu ustalania wysokości tej dotacji.

Proszę o pomoc
Natalia-referent
Praktykant
Od: 23 lut 2018, 10:30

Napisano: 23 lut 2018, 12:13

Ja nie rozumiem poniższego zapisu:

"kwota dotacji, [...] nie może przekroczyć 90% kwoty świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym udzielonych w roku budżetowym przez gminę, pod warunkiem że kwota stypendiów szkolnych, [...] lub zasiłków szkolnych, [...] przekazana uczniom i uczestnikom zajęć rewalidacyjno-wychowawczych w roku budżetowym będzie nie mniejsza niż 95% kwoty naliczonej tej gminie zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 90r ust. 3 ustawy zmienianej w art. 80".

Czyli wydać muszę min. 95% kwoty naliczonej przez siebie? czy 95% kwoty naliczonej przez ministerstwo?

A co w sytuacji, gdy nie wydam 95%? Mam refundację wydatków, więc na dzień dzisiejszy kwota wydatkowana to wróżenie z fusów. :roll: :evil:
apropo
Praktykant
Od: 23 lut 2018, 12:04

Napisano: 23 lut 2018, 13:33

Dzisiaj dzwoniłam do Kuratorium. Pani mi wyjaśniła że jeżeli nie mieścimy się w żadnym przedziale wskaźników to nas art. 121 nie dotyczy. Gminy które mieszczą się w przedziale miedzy 0-40% muszą wydać 95 procent z dotacji, a gminy których wskaźnik znajduje się w przedziale 40% do 75% musza wydać 90% przyznanej dotacji.
Nasz wskaźnik jest większy niż 75% wiec my możemy zwrócić bez problemu dotację która nam zostanie.
Tak ja zrozumiałam Panią z Kuratorium.
Asia1402
Praktykant
Od: 12 kwie 2017, 12:33

Poprzednia

Strona 2 z 2    [ Posty: 14 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]