asystent rodziny w rodzinie zastępczej

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: voodoo

Napisano: 19 wrz 2016, 7:54

Witam, czy asystent rodziny może pracować z rodziną zastępczą, która przeżywa trudności?
zuza84

Napisano: 19 wrz 2016, 8:52

Może pracować jeżeli rodzina zastępcza ma też swoje biologiczne dzieci i te trudności dotyczą dzieci biologicznych. Ale dodam z doświadczenia, że PCPR nieprzychylnie patrzy na taką współprace i często ma pretekst do wszczęcia postępowania
o rozwiązanie rodziny zastępczej.
ggoniaka
Praktykant
Od: 26 lut 2016, 16:07

Napisano: 29 wrz 2016, 10:17

nie zgadzam się. Byłam niedawno na szkoleniu i wyraźnie zostało zasygnalizowane, że asystent nie pracuje w rodzinie zastępczej nawet jeżeli są tam też dzieci rodziny biologicznej. to co ta rodzina zdaniem PCPR jest wydolna wychowawczo dla dzieci pod opieka zastępczą ale dla biologicznych, własnych jest nie wydolna. Totalna bzdura. Jeżeli jest nie wydolna wychowawczo, to nie może tworzyć rodziny zastępczej. natomiast jeżeli ma jakieś drobne problemy to pracuje z nią koordynator. I tego trzymajcie się asystenci i nie dajcie się wkręcić. To koordynator pracuje z ta rodzina a jak nie daje rady to niech pisze wniosek o jej rozwiązanie.
kina

Napisano: 30 wrz 2016, 8:39

Też się z tym nie zgadzałam, ale mnie przydzielili do takiej rodziny. U mnie na szkoleniu akurat powiedzieli, że asystent może pracować z taką rodziną i prowadząca przyznała, że też miała taką rodzinę. Rodziny mają różne problemy nie tylko niewydolność wychowawczą. Czasami trzeba pomóc w nabyciu prawidłowych nawyków higienicznych, załatwiania spraw urzędowych itp.
Oczywiście tak jak dodałam PCPR czasami patrzy na taką współprace negatywnie. U mnie akurat na początku były problemy, ale później sąd był zadowolony z takiej współpracy.
Tak jak koleżanka powyżej podtrzymuje, że najlepiej żeby koordynator pracował
z rodziną zastępczą, ale ne jest zabronione żeby i asystent też tam był.
ggoniaka
Praktykant
Od: 26 lut 2016, 16:07

Napisano: 04 paź 2016, 19:13

Od pracy z rodzinami zastępczymi są koordynatorzy pieczy zastępczej a nie asystent rodziny. A zresztą co to za rodzina zastępcza, która przeżywa trudności. Asystenci nie dajmy się wykorzystywać!
Mona123
Stażysta
Od: 24 sty 2016, 18:56

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]