mpips

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 14 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 11 lip 2012, 15:19

jak juz wiadomo pomost nie zlicza zwrotów (chyba, że coś źle robię), mam jednak pytanie, czy w powyższym sprawozdaniu mam zostawić kwoty wypłacone, czy dokonać edycji sprawozdania i uwzględnić zwroty (tak jak ma księgowość)?
~ww


Napisano: 11 lip 2012, 15:26

Nie należy edytować sprawozdania, gdyż to sprawozdanie nie jest sprawozdaniem księgowym, poniżej załączam odpowiednie fragmenty z objaśnień Ministerstwa do tego sprawozdania, objaśnienia te w całości można zobaczyć np. w SACu.

\"kwota łączna świadczeń jest iloczynem liczby świadczeń przyznanych w danym okresie sprawozdawczym i kwoty świadczenia wymienionego w decyzji. Tak więc kwota łączna świadczeń w danym okresie sprawozdawczym wymieniona w sprawozdaniu jest wielkością „teoretyczną”, tzn. nie uwzględnia sytuacji, gdy dane świadczenia z różnych przyczyn nie są wypłacone w danym okresie sprawozdawczym.

W przypadku świadczeń refundowanych, sprawozdawczość prowadzi jedynie ta gmina, która wydaje i realizuje decyzję. Wielkości w sprawozdaniu nie są korygowane ani o refundacje, ani o zwroty w wyniku nienależnie pobranych świadczeń.\"

\"W przypadku specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla osób z zaburzeniami psychicznymi (wiersz 6) należy wykazywać tylko te usługi które świadczone są w miejscu zamieszkania.
Ilość i wartość usług opiekuńczych liczona jest na podstawie decyzji i nie jest korygowana faktycznymi wydatkami ośrodka na te świadczenia. Jest natomiast pomniejszana o obowiązkową odpłatność klienta, jeśli taka odpłatność jest określona w decyzji.

W przypadku zmiany wysokości świadczenia, która nastąpiła w wyniku wydania kolejnej decyzji zmieniającej tą wysokość wstecz, świadczenie w nowej wysokości liczone jest w sprawozdaniu począwszy od miesiąca, w którym wydana została decyzja zmieniająca. Miesiące wcześniejsze zmienione tą decyzją liczone są wg kwot z decyzji zmienionej. Ma to na celu zachowanie poprawności danych w sprawozdaniach liczonych narastająco, tak aby wyniki za ten sam okres sprawozdawczy nie zależały od daty liczenia sprawozdania.\"

Zatem nie należy korygować tego co wylicza Pomost, aby uzgodnić z księgowością. Do zgodności z księgowością zapewniliśmy Wam inne narzędzia w Pomoście, takie jak tradycyjny raport ze świadczeń albo analiza zrealizowanych świadczęń, można tam też uwzględnić zwroty i wtedy mieć zgodność co do grosza z księgowością.
pozdrawiam
~Tomek

Napisano: 11 lip 2012, 15:42

jeśli chodzi o raport, to mam z nim mały problem... mianowicie dane ukazują się w notatniku, co zrobić by było bardziej \"czytelne\"?
~ww

Napisano: 11 lip 2012, 15:45

Jaki masz Pomost? OU czy STD?
~Tomek

Napisano: 11 lip 2012, 15:48

STD
~ww

Napisano: 11 lip 2012, 15:57

To zobacz czy w systemie operacyjnym masz przypisane pliki XML do przeglądarki internetowej. Jeśli to nie zadziała, napisz jaki masz system operacyjny.
~Tomek

Napisano: 11 lip 2012, 16:07

a jak to sprawdzić?
~ww

Napisano: 11 lip 2012, 16:13

np. Panel sterowania\\Programy\\Programy domyślne\\Ustaw skojarzenia, w zależności od tego który masz Windows, może się to trochę różnić,
~Tomek

Napisano: 11 lip 2012, 16:19

tak patrzę i niby obsługa tych plikow jest włączona
~ww

Napisano: 11 lip 2012, 16:23

jeszcze dopowiem, że jakiś czas temu wszystko było OK...
~ww

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 14 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]